Напишете въпрос свързан със санирането.
miroki - майстор
Няма загрижени за нас....
Дойната крава иска паша и зоб. Нас ни доят с картинки.
Иначе събранията са официални поне на 4-5 съм присъствал 100+ апартамента сме все пак.
КИМИ - специалист
За българина има две прогнози за времето: Е.ах тоо студ или Е.ах таа жега.

Аз бих казал: Е.ах ти и мрънкалниците- даже жилището да му топлоизолираш за без пари- пак ще донесе от девет кладенци вода как си го пре.бал с тоя ремонт и си му докарал проблеми. Мишки щели да се развъждат зад топлоизолацията на предишния му гнусен и уср.н бардак и смрадлив опушен от цигари и печки циганска любов апартамент със гнусна тераса с буркани от изядени отпреди 2 години и немити буркани с чушки и естествено с изхвърляне на пълния пепелник с фасове от терасата да го разнесе вятъра.

Селооо =D>
radius - майстор
Гражданино, ти ако не виждаш каква осерация правят, що се изказваш толкова крайно. Или викаш лайно да е, щом е без пари е супер. Селоо...
Тя изолацията няма да спре усмърдяването от цигари, нито ще махне бурканите от терасите.
mcm - специалист
Поредния стиропораджия, кими ти да не си от гербавите че толкова се палиш, може би цял живот трябва да сме им благодарни за 2-3 прозореца и 40-50 квадрата стиропор, айде нема нужда !!! Защо не погледнеш от друга страна, ремонтирали сме си жилищата, дограмите са дървени, прогонени, боядисани и ще изкарат повече от ширпотребата дето я слагат сега. Покрива и той е с подновена изолация. На този фон да пусна полуграмотни "майстори" да къртят и разбиват, и за капак да се обвържа с недомислицата наречено сдружение на собствениците, замислено от гербавите със задни цели, е няма как да стане !!! Извинявай че не сме достатъчно благодарни на партията майка, пък ти като искаш и задниците им целувай от благодарност гражданино за европейско развитие на България !!!
kozl - майстор
radius написа:
Гражданино, ти ако не виждаш каква осерация правят, що се изказваш толкова крайно. Или викаш лайно да е, щом е без пари е супер. Селоо...
Тя изолацията няма да спре усмърдяването от цигари, нито ще махне бурканите от терасите.
Първо циганията по сградите си е с пари. Най-циганските блокове станаха тия де фасадите различни, плащани са от комшия. Тези що са по програма, са по вкуса на архитекта. Проектите се проверяват, одобряват от няколко инстанции, включително и от комшиите (ЕС). Като не разбират от проекти да си наемат някой разбиращ, а не после да реват - грозно им било.
Програмите няма да махнат простотията, а ще намалят разходите на "простите". В резултат "простите" ще са в състояние да паФкат повече и да се сдобият с още буркани. :lol:
Ква е ползата от тези програми :? Ще намалеят сметките за енергия, ще спадне глобалния разход на енергия. Некой ще гаже голяма работа. Поне съм домоуправител, подмених осветлението с LED и ЛОТ на общите части и сметката на тока намаля 2 пъти. Примерно от 20 лв/мес, стана на 10 лв/мес. Е в мазето са все още ЛНЖ, че много ниско тавана и гепат по комшийски.
Другата полза е за таквиз дюлгери кат мен. Оти от как се пръкнаха програмите работа има за доста народ. Но народ за работа взе да не стига :?
mcm написа:
Ето тук са цифрите:
http://www.bbr.bg/bg/energy-efficiency/approved
Намираш от списъка някоя сграда от списъка край вас, и си правиш изчисленията.
Тези цифри стават за раздувки. Аз знам какви са цените. Исках да разбера колко са известни и на теб. От отговора ти ми стана ясно, че не си наясно.

Да..... Различни погледи върху санирането. Много зависи от гледната точка :?
mcm - специалист
Ами като си наясно напиши ги, че да се просветим и ние, аз поне линк ти посочих, там има договорено - разплатено, а ти празни приказки !!!
kozl - майстор
mcm написа:
Ами като си наясно напиши ги, че да се просветим и ние, аз поне линк ти посочих, там има договорено - разплатено, а ти празни приказки !!!
Че като сте непросфетени оти пишете "цените са раздути" :? Оти некой каза така :? Докажи си твърдението. Аз мога да раздувам, че цените са ниски, но то пак зависи от гледната точка. Една и съща цена за продавача е ниска, а за купувача обратното.
mcm - специалист
kozl написа:
mcm написа:
Ами като си наясно напиши ги, че да се просветим и ние, аз поне линк ти посочих, там има договорено - разплатено, а ти празни приказки !!!
Че като сте непросфетени оти пишете "цените са раздути" :? Оти некой каза така :? Докажи си твърдението. Аз мога да раздувам, че цените са ниски, но то пак зависи от гледната точка. Една и съща цена за продавача е ниска, а за купувача обратното.
Къде прочете че съм непросветен, дадох ти линк, по данните от него, сграда съседна до моята, сумата изплатена при приключването разделена на броя апартаменти се пада приблизително 10000 на апартамент, или както гербавите го прекръстиха - обект. Запознай се подробно с данните на ББР от линка, и не ми разтягай локуми. Тук няма продавач и купувач, тук има от една страна държавата, от другата е сдружението. Държавата предоставя на фирми близки до властта поръчката, а те си наемат подизпълнители, на въпросният блок се изредиха 4 бригади полуграмотни тъмнозелени "майстори" мазилката е правена с кривата лопата, посред зима лепиха изолацията и т.н. недомислици. Накрая за капак след завършване на обекта "майсторите" си бяха набелязали по апетитни мази и гаражи и съответно бяха отарашени.
от другата страна е сдружението, то в случая е безгласна буква, обикновено се слага някой близко да общинарите да го ръководи, а болшинството щом чуят фразата "безплатно" и спират да мислят. Влезеш ли веднъж в сдружението, много трудно се излиза, а започне ли топлоизолирането, поне 5 г. си задължително вътре.
Как ще коментираш факта че сдружението е единственото си по вид Юридическо лице с нестопанска цел което се създава без устав, без ясно установени правила, регламентирани чрез устав регистриран в съда. Сдружение което ти нарушава правата по конституция и ти забранява да го напускаш когато пожелаеш, сдружение в което индиректно си вкарал собствеността си под формата на обект !!!
radius - майстор
Думи, достойни за епитафия (дай боже) .
kozl - майстор
mcm написа:
Къде прочете че съм непросветен, дадох ти линк, по данните от него, сграда съседна до моята, сумата изплатена при приключването разделена на броя апартаменти се пада приблизително 10000 на апартамент, или както гербавите го прекръстиха - обект. Запознай се подробно с данните на ББР от линка, и не ми разтягай локуми. Тук няма продавач и купувач, тук има от една страна държавата, от другата е сдружението. Държавата предоставя на фирми близки до властта поръчката, а те си наемат подизпълнители, на въпросният блок се изредиха 4 бригади полуграмотни тъмнозелени "майстори" мазилката е правена с кривата лопата, посред зима лепиха изолацията и т.н. недомислици. Накрая за капак след завършване на обекта "майсторите" си бяха набелязали по апетитни мази и гаражи и съответно бяха отарашени.
от другата страна е сдружението, то в случая е безгласна буква, обикновено се слага някой близко да общинарите да го ръководи, а болшинството щом чуят фразата "безплатно" и спират да мислят. Влезеш ли веднъж в сдружението, много трудно се излиза, а започне ли топлоизолирането, поне 5 г. си задължително вътре.
Как ще коментираш факта че сдружението е единственото си по вид Юридическо лице с нестопанска цел което се създава без устав, без ясно установени правила, регламентирани чрез устав регистриран в съда. Сдружение което ти нарушава правата по конституция и ти забранява да го напускаш когато пожелаеш, сдружение в което индиректно си вкарал собствеността си под формата на обект !!!
Аз вече се изказах в предните си постове: "На харизан кон зъбите не се гледат" - народна мъдрост, но какво означава това :? Разни хора, разни тълкувания. Ето едно от нета:
На харизан кон зъбите не се гледат (Български) — когато получиш подарък, не трябва да се концентрираш върху недостатъците, които той би могъл да има.
Ялова работа. Може да е полезен, може да е непотребен, а може и в беля да те вкара. Все пак това е народна мъдрост, потвърдена от житието. И много еднозначно тълкуваш нещата.
kozl написа:
Аз мога да раздувам, че цените са ниски, но то пак зависи от гледната точка. Една и съща цена за продавача е ниска, а за купувача обратното.
Става въпрос за цените. Купувача и Продавача са различни гледни точки. Ти към коя се определяш с писанието си "цените на квадрат надути до небесата". Това, че ти тълкуваш думите от твоята гледна точка - еми "мачка по гръб не пада". Локумите ги разтягаш ти, с твоите разсъждения от гледната точка на опарен от програмата. Ми да не се бехте захващали на тва хоро. Ма нели е аванта. По добре се просфети тук, отколкото да показваш неща, от които не се постига яснота. Обекти е имало и ще има много преди и след "Гербавите". Не им присписвай заслуги. Сдруженията като единица няма да коментирам. А за сдружението на ЕС, твоят коментар красноречиво показва, че е капан за разочарование

Имаше един виц за Иванчо, де го питали - майка му да ли е комунистка. А той отговорил: "Кому ниска, кому висока - зависи от гледната точка" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Тема "Различен поглед върху санирането." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: