Напишете въпрос свързан със санирането.
Динев - помощник
Много различен и негативен поглед върху санирането.
:arrow: видео

Не се ангажирам по никакъв начин с мението във видеото, просто ми беше интересно и реших да споделя.
KingLin - майстор
Никъде не се говори за комфорта, но като цяло видеото е доста обезпокоително. Да видим какво ще кажат "спецовете" и спецовете :) Дали това обезсмисля изолацията на стените или отваря нов поглед върху вътрешната изолация? Голяма част се свежда и до качеството на изпълнение, но за жалост то често е под прага на приемливото.
andy_forresite - майстор
Като типичен НЕспец бих казал, че най-често едно нещо е за сметка на друго. В случая полагаме изолация отвън за да се изолираме. Не може съвсем да се изолираме, дори и с един метър изолационни материали. Просто имаме по-топли стени, които стени в по-малка степен изстудяват въздуха в стаите. Искаме да ни е топло и сме се херметизирали между 4 стени. Кислород обикновено има достатъчно. Поне за няколко часа след проветряване. В покой човек използва около Х литра кислород на вдишване. Същият човек вдишва по 18-19 пъти в минута. При физическо натоварване потреблението на кислород може да нарасне 15-20 пъти. Не е казано тичане из стаите, местене на мебели и пр. Може да е друго ... свързано с удоволствие някакво, не знам и аз :yawinkle: . Средното му съдържание в атмосферата е 21%, значи ако знаем по колко милилитра вдишваме ще може да пресметнем колко има в жилището след добро проветряване. Със затварянето плътно на дограмата, вратата и изолацията съдържанието на кислород не става по-добре. Плюс това се отделя водна пара от дишане, готвене, къпане ... и от съхненето на чорапите върху радиатора. Влагата плюс топлината = лоши микроорганизми, които съжителстват с хората.
На видеото показват големи сгради със стотици прозорци. Ако площта на стъклата е и профилите на дограмата е 40% от външната стена, какво си мислим че изолираме... Е, нещо правим. Ама икономията -40% загуба на топлина от външните стени е дадена за всичко, само не за френски прозорци. Ама те дават дограмата и стъклопакета да губят по 0,21986 вата ... А кой ги измери и кога :?
Отделно интервюират хора, които не е сигурно че не са от скатавките в жилищния блок. Като свърши санирането и хората си казват еха, сега ще се грея с една свещ, няаа паля камината, съседа ще ме грее че зиморничав и тая щурата от долния етаж с климатиците. И така един не отоплява, двама не отопляват... а тая сграда иска топлина и все някой трябва да я подаде...
Andri01 - майстор
Има разлика зимата дали си с яке на улицата или си по ризка :? :partyman:
kozl - майстор
Филмът от първия пост е журналистическа боза. Тоя каза, ония потвърди.
Не че няма истини - изолацията от EPS и XPS е пожароопасна. Но пък има каменна вата, която не е пожароопасна. Да ама стиропора, като най евтин най-бързо ще се изплати от икономиите и т.н. Та нали най-важна е парата.
От наблюдение по местоживеене, топлим се с ТЕЦ. От как комшиите инвестираха в евтината изолация си покачиха Т в жилището с няколко градуса със същата енергия, която ползваха преди да имат фасадна изолация. Значи ефект има.
Но предполагам, че "неизолираните" германски жилища си имат въздушна междина в тухлените зидове или пък може би изолация. И ако се изолира такова жилище или жилище със 50 см тухлени зидове ефекта от изолацията ще е сравнимо по-малък спрямо изолирането на един български панел или ЕПК. И следователно изплащането на изолацията за едните сгради ще е много по-дълго от това при неизолираните панелки - примерно.
Но изолацията може да се коментира различно според начина на гледната точка.
А когато ти подаряват ремонт на фасада, смяна на дограма и ремонт на покрив, ново осветление в общите части и др. - на аризан кон зъбите гледат ли се :?
И после ако аз съм бръкнал в джоба си за изолация, за ремонт на покрива, за ново осветлени за.... оти на некой ке му я подаряват, па и он ке да има претенции, че не била убава :shock:
miroki - майстор
При нас преди санирането крушките светеха по коридори и стълбище. Сега не. Вратите вече не се затварят добре. Има по една педя неизмазани дупки по стените. Направиха нови сифони на общите тераси. Сега са по-високи и водата си стои на терасата. От изолацията никаква полза. И преди си беше топло и сега. Дренажните тръби на климатиците ги скъсали и водата тече между стената и изолацията, напълни се и протече вътре в къщи, чаках повече от месец за отстраняване. Сега след 4 боядисвани и пак имам жълто петно в хола. От едногодишния ремонт ни скапаха асансьора. Окрадаха ми мазата, то всеки влиза излиза. Вързаха ми кабелите на климатика погрешно и ми заявиха, че не работел. След като им показах протокола за демонтаж на работещ, чаках една седмица да си го оправят. Добре, че не беше фатално. Стесниха вратите по коридорите, понеже имали по-тесни. Сега не могат да се вземат завоите с мебели до асансьора. На прозореца имам една ивица от плочата без изолация. И не искат да слагат. Единственото, което съм доволен е, че блока от вън изглежда по-хубав.
Така, че и харизан да е коня гледайте го добре, че после дълго ще се вайкате, ако само хапе и рита и е болен.
shotik - майстор
Тази топлоизолация в никакъв случай не може да бъде "саниране " / от къде ли я измислиха тази дума / , аз го разбирам като основен ремонт на сградата. Тогава трябва всичко да се изнесе и да остане само конструкцията, да се сменят тръби, инсталации и др. Това нашето / излиза ,че и немското/ е само цицане на пари. На бул В Левски в София , на сграда близо до Турско посолство налепиха изолация и от един вятър и дъжд падна почти цялата . На бул Витоша 67 от градушка падна 2/3 от изолацията и я правиха пак, на някои апартаменти протече вода .
Това е положението! Хвърлят се пари за няколко градуса топлина , а после много повече за ремонти. Да не говорим за кухините между изолация и стени-идеален развъдник на насекоми,дори и на мишки. И на края - мазилка от 1-3 мм дебелина върху пластмасова мрежа никога няма да се слее с нея, както ако е мазилка с зидария или бетон! А след няколко години се напуква и и почва да пада, на ниско пък деца и не само те си изливат яда или енергията с шутове и се знае от всички ,какво става.
Аз съм против това "саниране " и топлоизолиране !
Няма да отговарям на ваши писания , няма смисъл да споря !
miroki - майстор
Когато за първи път проговориха за саниране, беше за поставяне на бетонови колони на панелките за удължаване живота. После на топлоизолацията почнаха да казват саниране.
Ние си сменихме тръби и покрив и после почнахме по програмата изолация, дограма, както и мазилки и осветление общи площи.
kozl - майстор
miroki написа:
При нас преди санирането крушките светеха по коридори и стълбище. Сега не. Вратите вече не се затварят добре. Има по една педя неизмазани дупки по стените. Направиха нови сифони на общите тераси. Сега са по-високи и водата си стои на терасата. От изолацията никаква полза. И преди си беше топло и сега. Дренажните тръби на климатиците ги скъсали и водата тече между стената и изолацията, напълни се и протече вътре в къщи, чаках повече от месец за отстраняване. Сега след 4 боядисвани и пак имам жълто петно в хола. От едногодишния ремонт ни скапаха асансьора. Окрадаха ми мазата, то всеки влиза излиза. Вързаха ми кабелите на климатика погрешно и ми заявиха, че не работел. След като им показах протокола за демонтаж на работещ, чаках една седмица да си го оправят. Добре, че не беше фатално. Стесниха вратите по коридорите, понеже имали по-тесни. Сега не могат да се вземат завоите с мебели до асансьора. На прозореца имам една ивица от плочата без изолация. И не искат да слагат. Единственото, което съм доволен е, че блока от вън изглежда по-хубав.
Така, че и харизан да е коня гледайте го добре, че после дълго ще се вайкате, ако само хапе и рита и е болен.
Аве нали е аванта - "Шамар да е ама на аванта :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Що се натискате за аванта а :?
kozl - майстор
shotik написа:
Тази топлоизолация в никакъв случай не може да бъде "саниране " / от къде ли я измислиха тази дума / , аз го разбирам като основен ремонт на сградата. Тогава трябва всичко да се изнесе и да остане само конструкцията, да се сменят тръби, инсталации и др. Това нашето / излиза ,че и немското/ е само цицане на пари. На бул В Левски в София , на сграда близо до Турско посолство налепиха изолация и от един вятър и дъжд падна почти цялата . На бул Витоша 67 от градушка падна 2/3 от изолацията и я правиха пак, на някои апартаменти протече вода .
Това е положението! Хвърлят се пари за няколко градуса топлина , а после много повече за ремонти. Да не говорим за кухините между изолация и стени-идеален развъдник на насекоми,дори и на мишки. И на края - мазилка от 1-3 мм дебелина върху пластмасова мрежа никога няма да се слее с нея, както ако е мазилка с зидария или бетон! А след няколко години се напуква и и почва да пада, на ниско пък деца и не само те си изливат яда или енергията с шутове и се знае от всички ,какво става.
Аз съм против това "саниране " и топлоизолиране !
Няма да отговарям на ваши писания , няма смисъл да споря !
Да и аз съм против това, но.....
Има и друго саниране, ама не е от подаръците :roll:

Тема "Различен поглед върху санирането." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: