Напишете въпрос свързан със санирането.
miroki - майстор
Харизан е когато без да правиш нищо ти подаряват нещо.
Никой не ми подарява саниран апартамент.
А се прави саниране на моят собствен, след сдружение, и платени данъци от всички нас, от където Европа ги взема и казва къде ще се дадат.
Изпълнени са редица условия за нещо. Това е сделката.
Просто, качеството на изпълнение го няма.
Това е като да ти направят безплатна пломба за награда, че си изпълнил нещо. И после да не можеш да си затвориш зъбите добре.
kozl - майстор
miroki написа:
Харизан е когато без да правиш нищо ти подаряват нещо.
Никой не ми подарява саниран апартамент.
А се прави саниране на моят собствен, след сдружение, и платени данъци от всички нас, от където Европа ги взема и казва къде ще се дадат.
Изпълнени са редица условия за нещо. Това е сделката.
Просто, качеството на изпълнение го няма.
Това е като да ти направят безплатна пломба за награда, че си изпълнил нещо. И после да не можеш да си затвориш зъбите добре.
Всички плащаме данъци, само някои се дореждат до изолиране.
Защо аз се бъхтих да сбирам поне два пъти повече пари за монолитен апартамент с изолация, а сега по програма санират панелните и тези без изолация и цената им се вдига на пазара, а кво става с данъците :? .
Години наред плащах по-високи данъци за дограма и изолация и сега на некой му правят ПОДАРЪЦИ де е плащал по-ниски данъци, а он НАГЪЛ и се оплаква :shock:
Това "подаряване" е некакъв социализъм, а он иска качество от социализъм :shock: Аве оно ако социализма беше качествен немаше да се тръшне.
miroki - майстор
Всички плащаме данъци, само някои се дореждат до изолиране...
Т.е. направихте сдружение, кандидатствахте, но не ви одобриха?
Понеже това беше начина за това "уреждане".
mcm - специалист
miroki написа:
Харизан е когато без да правиш нищо ти подаряват нещо.
Никой не ми подарява саниран апартамент.
А се прави саниране на моят собствен, след сдружение, и платени данъци от всички нас, от където Европа ги взема и казва къде ще се дадат.
Изпълнени са редица условия за нещо. Това е сделката.
Просто, качеството на изпълнение го няма.
Това е като да ти направят безплатна пломба за награда, че си изпълнил нещо. И после да не можеш да си затвориш зъбите добре.
Колега парите дори не са от Европа, отпускат се директно от държавния бюджет, но за да е пълна далаверата ги отпуска банката като заем, който държавата трябва да покрие. Един вид банка - ББР ги отпуска и за в бъдеще ще си ги търси от държавата, пък дано не стане гаф с бюджета междувременно. Разгледай подробно документите на сайта на регионалното министерство, сдружението упълномощава кмета да подписва договорите за заем с банката и със строителите, ти като член на сдружението си губиш правата като собственик на самостоятелен обект - жилище, и ставаш зависим от председателя и УС който сте си избрали, т.е. ставате юридическо лице.
kozl - майстор
miroki написа:
Всички плащаме данъци, само някои се дореждат до изолиране...
Т.е. направихте сдружение, кандидатствахте, но не ви одобриха?
Понеже това беше начина за това "уреждане".
Не "уреждане", а дореждане
kozl написа:
Всички плащаме данъци, само някои се дореждат до изолиране.
Има ли разлика :?
Аман от чели, недовидели или може би така му е изгодно да твърди :?
"Или гузен негонен бега".
Последна промяна от kozl на пон сеп 11, 2017 2:44 pm, променено общо 1 път.
mcm - специалист
kozl написа:
mcm написа:
Къде прочете че съм непросветен, дадох ти линк, по данните от него, сграда съседна до моята, сумата изплатена при приключването разделена на броя апартаменти се пада приблизително 10000 на апартамент, или както гербавите го прекръстиха - обект. Запознай се подробно с данните на ББР от линка, и не ми разтягай локуми. Тук няма продавач и купувач, тук има от една страна държавата, от другата е сдружението. Държавата предоставя на фирми близки до властта поръчката, а те си наемат подизпълнители, на въпросният блок се изредиха 4 бригади полуграмотни тъмнозелени "майстори" мазилката е правена с кривата лопата, посред зима лепиха изолацията и т.н. недомислици. Накрая за капак след завършване на обекта "майсторите" си бяха набелязали по апетитни мази и гаражи и съответно бяха отарашени.
от другата страна е сдружението, то в случая е безгласна буква, обикновено се слага някой близко да общинарите да го ръководи, а болшинството щом чуят фразата "безплатно" и спират да мислят. Влезеш ли веднъж в сдружението, много трудно се излиза, а започне ли топлоизолирането, поне 5 г. си задължително вътре.
Как ще коментираш факта че сдружението е единственото си по вид Юридическо лице с нестопанска цел което се създава без устав, без ясно установени правила, регламентирани чрез устав регистриран в съда. Сдружение което ти нарушава правата по конституция и ти забранява да го напускаш когато пожелаеш, сдружение в което индиректно си вкарал собствеността си под формата на обект !!!
Аз вече се изказах в предните си постове: "На харизан кон зъбите не се гледат" - народна мъдрост, но какво означава това :? Разни хора, разни тълкувания. Ето едно от нета:
На харизан кон зъбите не се гледат (Български) — когато получиш подарък, не трябва да се концентрираш върху недостатъците, които той би могъл да има.
Ялова работа. Може да е полезен, може да е непотребен, а може и в беля да те вкара. Все пак това е народна мъдрост, потвърдена от житието. И много еднозначно тълкуваш нещата.
kozl написа:
Аз мога да раздувам, че цените са ниски, но то пак зависи от гледната точка. Една и съща цена за продавача е ниска, а за купувача обратното.
Става въпрос за цените. Купувача и Продавача са различни гледни точки. Ти към коя се определяш с писанието си "цените на квадрат надути до небесата". Това, че ти тълкуваш думите от твоята гледна точка - еми "мачка по гръб не пада". Локумите ги разтягаш ти, с твоите разсъждения от гледната точка на опарен от програмата. Ми да не се бехте захващали на тва хоро. Ма нели е аванта. По добре се просфети тук, отколкото да показваш неща, от които не се постига яснота. Обекти е имало и ще има много преди и след "Гербавите". Не им присписвай заслуги. Сдруженията като единица няма да коментирам. А за сдружението на ЕС, твоят коментар красноречиво показва, че е капан за разочарование

Имаше един виц за Иванчо, де го питали - майка му да ли е комунистка. А той отговорил: "Кому ниска, кому висока - зависи от гледната точка" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Грешиш, не съм опарен от програмата, въпреки че не можах да спра устрема на комшиите за стиропор и ПВЦ, аз и няколко комшии, участваме в програмата без да сме членове на сдружение. Участваме само в режим етажна собственост. Не искам собствеността ми да е зависима от сдружение създадено не по правилата. Като самостоятелен собственик имам много по големи възможности лично да изисквам качествено изпълнение на проекта, отколкото да ме препращат до управител или УС , имам възможността да стопирам и незаконосъобразни решения и т.н. хватки, неудобни за "удобните" управители на сдружения. Ако си направиш труда да разгледаш регистъра на сдруженията в сайтовете на общините, сам ще установиш, че болшинството от сдруженията не са със 100% участие на собствениците, това разбира се е неудобно за общинарите и се премълчава от тях, интересно защо ли ! Гледайки бюджета, се вижда че милиарда свърши, и едва ли ще се доредим до заветния стиропор, факт е, че няма скоро подписани договори на сдружения с ББР !!!
Заслугата на гербавите е че промениха n-пъти наредби и закон само и само да се бият в гърдите какви подаръци са ни направили, ами като са толкова щедри махнете сдруженията и топлоизолирайте в режим етажна собственост, а парите да минават през фонд - енергийна ефективност, какви са тия заигравки със заеми и банки ! Предпочитам да си платя процент самоучастие, но да имам реален контрол на качество, материали, плащания, срокове, а не да се осланям на поговорката ти, за харизания кон !!!
miroki - майстор
От всичко изписано по-горе става ясно, че това саниране не е подарък. А е с условие.
И както писахте, не всички са съгласни на това условие.
И всеки човек изпълнил условието има пълното право да получи необходимото качество.
Още по-лошо е да се наложи да се плаща това некачествено изолиране. Ето за това става въпрос. Защото хем има риск, хем некачествено.
Това няма нищо общо с харизан кон.
kozl - майстор
Да ве всеки си има мнение, но защо ли мненията ни не съвпадат :? Вероятно защото гледаме по различен начин на санирането.
Тия де получиха не "харизан", а изстрадан кон (големи страдалци бре) вече са недоволни. Ами тези де чакат на опашка за изстрадан кон :? Те май не верват на страдалците или кво :? Ми да се отказват оврема, а :?
Ма дали шъ се откажат от страданието или ще си ползват правото, па да страдат след това :? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
miroki - майстор
Различни ситуации и хора, различно мнение. Смятам, че е нормално. Прави се захубаво. Дано всичко на всички мине гладко.
Аз съм с над 200 лв. назад само от кражби, но какво да се прави. Най-ме е яд, че ПВЦ вратите на общите тераси или не се затварят или не се отварят. Жените не могат да простират. А са простири.
Радвам се, че имам моя ПВЦ дограма на всички прозорци без един. И, че не ми рушнаха целия апартамент.
Чакам да минат оценяващите и да платя на работници, да довършат пропуските на моите площи. Че на места мога да пипна бетона между изолациите. Има отвори по 2-3 см. широки по ъглите. Както и да си оправя коридора, на 4 те апартамента, понеже те не влизат в разкрасяването. Правят го до асансьора само.
Имам познати в друг блок, на които ремонта е в пъти по-хубав от на нашия. И в него хората са доволни.
За това вероятно има хора, които се изненадват защо не съм толкова доволен.
radius - майстор
miroki написа:
Прави се за хубаво.
Наистина ли си убеден в това? Като гледам следващите редове, не видях нищо хубаво и положително.

Тема "Различен поглед върху санирането." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: