Напишете въпрос свързан със санирането.
gubarnig - помощник
Здравейте, само да попитам, каква логика може да има в това. На едната ми стая, където е КБЕ 24мм двоен стъклоипакет да ми сложат по 3 панти и по 2 панти да прозореца, който се отваря двуосно. А на новата дограма от скапаната Валда, да ми сложат само по 2 панти на доста по-големи по размери, без двуоснов отваряне и троен стъклопакет 44м, т.е много по-тежки. Същото е и с двете балконски врати. Да не говорим, какъв жалък монтаж направи тази фирма Валда, уж голяма фирма, а толкова да се изложат.Ми то да бях си наел хора за монтажа, щяха да ми го направят много по-добре! Толкова ме ядосаха тези, че добра черна реклама ги чака.

Ето как са оставили на вратата и прозорците средната панта http://store.picbg.net/pubpic/D2/9B/a1d ... 89d29b.jpg . Ето как е на другата дограма http://store.picbg.net/pubpic/BD/A1/879 ... d6bda1.jpg , което пък носи риск.
miliad - майстор
Обковa и нa двете основни пaнти може дa носи крило с троен стъклопaкет. Нямa знaчение колко е дебел стъклопaкетa, вaжнa е дебелинaтa нa стъклaтa
Среднa пaнтa обикновенно се слaгa при врaти, т.е. при превишaвaненa нa определенa височинa.
При теб и в двaтa случaя е притискaщa пaнтa, a не среднa.
Вaжното е дa не духa.
gubarnig - помощник
Значи има разлика между двете снимки, и тази притискаща панта на новата дограма, служи при затворено положение да не допуска въздух. Сега пробвах малко по-малко да затворя от външната страна балконската врата и видях как всяка една част е леко изкривена от към края и за да може, като се затвори да си пастнат. Добре измислено. А само да попитам, понеже видях че сега ми сложиха на тези малки отвори, които са от външната страна на дограмата и под крилото на отварящите се прозорци. От външната страна ми сложиха нещо, като малки капачета, които позволява да влиза въздух само от долната страна. На другите ми прозорци, които ги сменихме, няма такива капачета. Разстоянието там, между най-долната част на дупките и началото на алуминиевия перваз е 4-5 мм. Дали заради това не са сложили и там, такива капачета. Иначе благодаря за коментара, друго си е да има кой да ти обясни, че понеже този път гледам по-строго на нещата и ще се карам, на човека който ще ми обръща/измазва дограмата, ако нещо сбърка. И за това, като видях за първи път това си викам, да не са забравили нещо.
miliad - майстор
Зa кaпaчките сa две възможните причини:
1. Зaбрaвили сa.
2. Aлуминиевия первaз пречи.
Свaли едно кaпaче от новия и пробвaй дa го сложиш нa стaрия прозорец, ще рaзбереш .
Здравей, попаднах на твоята тема и имам подобен казус.
Та в крайна сметка ти смени ли тази дограма(двойния стъклопак.) и какви пари ти излезна?
gubarnig - помощник
В близките дни ще ходя да давам заявка, защото се занимавах с цялостен ремонт на две помещения и два коридора в рамките на 2 месеца. Иначе ще сменя в близката седмица вероятно с 36 мм троен стъклопакет, до колкото си спомням с 4с/бяло/ка+аргон и пвц дистанционер казаха, че ще излезе към 175-187 лв. Монтажа бил безплатен, защото дограмата е от тях, като това мисля, че беше при максимален 40 мм стъклопакет, Явно предлагат до такива държачи и понеже много не искам да тежи и съм се спрял на 36 мм, макар и обкова да е Мако.
naB4o - специалист
Колко ще е разликата в теглото между 36/40 мм?
Моите крила тежат над 20 кила всяко при 44мм ширина на пакета. Обкова ми е сигения.
miliad - майстор
Колкото тежи 4мм дебелия слой въздух в по-широкия стъклопaкет.
Товa ти е рaзликaтa в теглото.
Нa мен лично не ми се смятa. :-D
Сигурни ли сте, че Валда имат по-големи дъжачи, защото на мен техен майстор, като идва ми вземе мерките каза, че на КБЕ 70 може да се сложи само 32 мм. Нищо че в чуждестранните сайтове намирам и опции до 40 мм :D. Чак се чудя ко е е вярно, това което казват в офис или това което човек, който взема мерки.
vesel - специалист
Кой ли е по-запознат - този, който монтира това което му докарат от завода или този, който прави поръчки, обвързани с договори и вземане на пари?

Тема "Въпрос за стъклопакет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: