• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
pitankata00 - специалист
Здравейте,
Остаклихме една тераса с PVC дограма със стъклопакет. Понеже не съборих преваза (излят циментов). Сега искам пространството под него (преваза) да го запълня да се изравни с ширината на перваза. Става въпрос за 10 сантиметра. Мислих да сложа XPS, но един познат ми каза да сложа стиропор понеже пропускал влагата и "диша" за разлика от фибрана. А това било тераса и там винаги имало малко или много влага (за влагата мисля че е прав). Самата тераса не е вкарана в стаята, остава си остъклена тераса. Въпроса ми е XPS или Стиропор !

Полезно: Открийте доказани майстори и фирми за вътрешна изолация
plamen6703 - майстор
Аз бих ползвал газобетон, но не съм строителен работник и мнението ми е на пълен аматьор в тази сфера :partyman:
tntcom - специалист
Аз съм за xps там където цимента е излят. :drinkers:
Така или иначе той не диша, толкова колкото му се иска на твоя познат(дори, ако е с фибри). Или поне така казват.
Аз също съм от направи сам, не съм профи. :wink:
pitankata00 - специалист
ЕЙ тук един чертеж направих. Със зелено е мястото което искам да запълня съответно с XPS или Стиропор. И на мен ми мина през ума с газобетон обаче голяма играчка направоооооооооооо не ми се занимава.
Прикачен файл:
писна ми от това строителство.png
писна ми от това строителство.png (9.72 KиБ) Видяна 3843 пъти
EDI - майстор
С каквото и да запълниш, все едно, площта е малка, повечето проблеми от джама можеш да имаш.Сложи си XPS и лепи с пяна.Ако не искаш проблеми не боядисвай, остави само на шпакловка.Може върху фибрана да налепиш декоративни стиропорени пана, ще имаш топла стена и няма да кондензира, или поне няма да е много.
pitankata00 - специалист
EDI написа:
С каквото и да запълниш, все едно, площта е малка, повечето проблеми от джама можеш да имаш.Сложи си XPS и лепи с пяна.Ако не искаш проблеми не боядисвай, остави само на шпакловка.Може върху фибрана да налепиш декоративни стиропорени пана, ще имаш топла стена и няма да кондензира, или поне няма да е много.
За боядисването и от други съм го чувал. Не е проблем като цяло. Това значи ли че ако не изолирам стената няма да кондензира ?! Или конденза в случая е съвкупност от санирането + пвц дограмата ?!
EDI - майстор
Общ резултат от повечко фактори е конденза, примерно влажност в помещението, температура на стената, причината почти никога не е само една.Ако вдигнеш леко повърхностната температура на стената, пак ще има влага в помещението, но няма да кондензира или ако кондензира ще е много малко.С проветрението сваляш влажността и тогава пак има шанс да нямаш конденз.Ако ти е студена стената, шанса за конденз се повишава значително.А изолация и ПВЦ дограма особено на тераса значително увеличава шанса за конденз.Решение е по-топла стена и сваляне на влажността, било чрез проветряване, било по друг начин.
Не знам как понасяш стени от дърво, но според мен има едно много добро решение в тази насока, което съм правил и върши работа.Слагаш дървени майки по стеничката / по принцип се правят на два слоя на кръст, но надали ще искаш/ запълваш с фибран залепен с пяна, запълваш с пяна всички фуги, слагаш алуминиево фолио /най-добре/или друга паропреграда - фибрана и фолиото можеш да го замениш с 5 см вата каширана с алуминиево фолио, и после слагаш дървено покритие - ламперия или други дървени плоскости.
Но при усвояване на тераса и слагане на такива големи джамове, което за мен специално си е грешка, винаги може да имаш проблеми.
pitankata00 - специалист
Тераста си остава тераса, не е усвоена. Просто махнах винкела и сложих ПВЦ. Предвидих много отваряеми прозорци за да може зимата малките горе да стоят отворени почти постоянно. Мисля да налепя XPS с пяна отгоре мрежа и шпакловка без да боядисвам и каквото стане.
plamen6703 - майстор
Резултата ще го видиш след известно време какъв ще бъде, но има "Саво" и с него ще може да почистваш мухала, който ще се появи. :partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Вътрешна изолация на остаклена тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: