• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
EDI - майстор
Не е задължително да се появи.Появява се, само ако има условия за това.При имен що няма на плъзгащия алуминий- терасата ми се вентилира само от една розетка с отворени клапи.
pitankata00 - специалист
Благодаря за мненията. Ще кажа резултата след време.
plamen6703 - майстор
Ако простирате и готвите на терасата се готви за "Саво" :wink:
На кума ми като му извадих печката да видя защо не работи... уплаши се като видя "гъбите" :-D Язък му за ремонта, че залепи сумата пари по стените на терасата :-D :partyman:
pitankata00 - специалист
plamen6703 написа:
Ако простирате и готвите на терасата се готви за "Саво" :wink:
На кума ми като му извадих печката да видя защо не работи... уплаши се като видя "гъбите" :-D Язък му за ремонта, че залепи сумата пари по стените на терасата :-D :partyman:
Няма такова нещо. Ще я ползвам както сега нещо като малък склад и лятото да пия лимонада.
plamen6703 - майстор
pitankata00 написа:
plamen6703 написа:
Ако простирате и готвите на терасата се готви за "Саво" :wink:
На кума ми като му извадих печката да видя защо не работи... уплаши се като видя "гъбите" :-D Язък му за ремонта, че залепи сумата пари по стените на терасата :-D :partyman:
Няма такова нещо. Ще я ползвам както сега нещо като малък склад и лятото да пия лимонада.
Смело напред тогава :) :partyman:
pitankata00 - специалист
Добре че заваля да правя каквото и да е било. Понеже терасата беше крива - разстоянието между парапета и козирката в единия край беше 1.90 а в другия 1.97 се наложи дограмата да се съобрази с по-малкия размер като самата дограма сложиха върху едни метални шайби. А свободното място запълних с газобетонни блокчета. Отвън и отвътре минах с лепило и след това с циментова шпакловка. Така се получи разстояние между парапета и самата дограма (вижда се на снимките). Снимките 1 и 2 са отвътре, 3 е отвън. Само че отвън има ламарина, която обаче е във въздуха. И явно не върши никаква работа. Извиках дограмаджиите да видят. Казаха ми че имало 2 варианта да се свали ламарината и да се сложат плочки и пак да се монтира ламарината (подпрозоръчна дъска или там каквото се води) или да се поръча ламарина която да скрива добре всичко - да слиза плътно до перваза и после да прави Г образната чупка.
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.png
4.png (5.81 KиБ) Видяна 1662 пъти
Днес дойде един "майстор" каза ми че проблема е в ламарината където е отрязана на за да стане чупката. От там някъде подлизвало...... Така мислел, понеже само в двата ъгъла има и никъде другаде. Силиконирахме още ... направо ме съмнява да се оправи. Чудя се от сглобката нещо в ъгъла нещо...
pitankata00 - специалист
Препоръчаха ми да мина отвън с водно стъкло на силикатна основа. Ще го пробвам пък да видя.
  • 1
  • 2

Тема "Вътрешна изолация на остаклена тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: