• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Фитилчо - майстор
Здравейте колеги,

малко размисли и страсти по повод финишното покритие/мазилка.
интересува ме, толкова ли е лошо да се завърши бяла мазилка силиконова на боя? :? Ако има някакво значение, ще ползвам стенна вата за изолацията...

Получава се така, защото мазилката,която искам като цвят я няма а я има само на боя....
Идеята е да си завърша на бяла мазилка, после да грундирам и да боядисам отгоре с цвета,който искам.

Спрял съм се на тъмен цвят в лилавата гама, това грешка ли е? :? Всаеки ме плаши,че ще избелее,ще привлича мухи, ще е много тежко и тнт :?
Ще ползвам фирмата JUB , доста познати са много доволни от техните продукти?
EDI - майстор
Рано или късно, и мазилка и боя си променят цвета, та каквото и да сложиш след време няма да е същото.Та, направи го както ти душа иска.
Фитилчо - майстор
В този ред на мисли, постройката е ниска и лесно достъпна....
Мога да си я пребоядисвам без проблем през 1-2 години....
Фитилчо - майстор
Оглеждам се и за продуктите на фирмата Caparol - някой с отзиви за нея?
Sagittarius63 - специалист
По технология не-повече от 10% от фасадата е желателно да е в наситен цвят,а останалата част в по-светъл.Наситените цветове привличат повече слънце и лятото температурата по фасадата може да достигне значителни стойности,и при една рязка смяна на времето с дъжд и падане на температурата може да се получат пукнатини по мазилката,което е по-големият проблем от избеляването.Желателно е да се помисли и по този въпрос,за да се избягнат по-късни проблеми.
шоп - майстор
Фитилчо написа:
Спрял съм се на тъмен цвят в лилавата гама, това грешка ли е? :? Всаеки ме плаши,че ще избелее,ще привлича мухи, ще е много тежко и тнт :?
Относно мухите... при мен фасадата е супер ярко жълто. Действа като магнит за всички летящи насекоми:-)))) И дневни, а според мен и на нощни!

Не вярвах, че цвета може да действа по този начин на летящите насекоми но е факт!

Но на кой му пука? Важното е на мен и моето семейство фасадата да ни харесва:-)
Фитилчо - майстор
Благодаря и на двама ВИ за включването.

Иначе,колкото до нагряването, къщата първо е със стрехи по метър и половина и второ, само един час от една страна я грее слънцето, така, че това няма да ми е проблем :razz:

Мисля да си направя макети на къщата от картон, взех си проби от цветовете, за да видя как ще изглежда :wink:

Клоним към тъмно лилаво почти кафяво :roll: Цвят хубаво червено вино :lol:
radius - майстор
Ако е грапаво, тъмното личи как е прашасало, а в София няма да е малко.
Фитилчо - майстор
radius написа:
Ако е грапаво, тъмното личи как е прашасало, а в София няма да е малко.
Най гладкото възможно, мисля 1 мм се води .... не искам грапаво
Фитилчо - майстор
Направих макет снощи. Ами далече съм от истината , искам още по тъмно да е, цвят патладжан :?
  • 1
  • 2

Тема "Финишна мазилка или боя/цветове на мазилката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: