Напишете въпрос свързан със санирането.
root666 - специалист
Здравейте колеги,

на панелна тераса към терасата на комшията имах едни изрязани отвори, които иззидах с итонг и измазах с лепило за итонг и мрежа. Поради кривината на стената остана от 10 до 15 мм до нивото на съществуващата стена. Има ли някаква сиха смес мазилка, с която да запълня това разстояние, да ми препоръчате марка и технология на работа.

Изображение



Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ако съм схванала проблема - запълвате с монтажна пяна, после обрязвате и шпакловате повърхостта на фугата
root666 - специалист
Не, става дума че от зидарията до равнината на панела има арзстояние 10-15 мм, не странично от тухлите до панела, а челната равнина, шпакловах тънко с лепило за итонг и мрежа, с какво да дозапълня, отгоре може би ще се лепят камъни...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
С два-три пласта лепило става. Излишно е било шпакловането с мрежа :-). То се прави най-отгоре.
Струва ми се има достатъчно тънък гипсокартон. Заслужава си да провериш. Май 9мм беше, не съм сигурна
chapara - майстор
Хоросан и после шпакловка с мрежа на цяло :wink:
burkov - специалист
Какво ще е финишното покритие?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
chapara написа:
Хоросан и после шпакловка с мрежа на цяло :wink:
Ти си профи-то, но ми се струва несъстоятелно върху итонг + шпакловка да се полага 1 см хоросан.
chapara - майстор
n_a написа:
Ти си профи-то, но ми се струва несъстоятелно върху итонг + шпакловка да се полага 1 см хоросан.
Е това по състоятелно и по малко трудоемко ли е
http://www.gsstroimarket.bg/view/8431.html
8,14 лв за картон+ лепило+ незнайна здравина+ пак шпакловка с мрежа, вмвесто 2-3 кофи хоросан дръпнат с едно мастарче по бетона?
Поради кривината на стената остана от 10 до 15 мм до нивото на съществуващата стена.
И пак неравна основа. Бих хванал с дюбели от най тънката
Изображение на цяло по стената и бих я измазал, така няма да има пукания и ще е супер здраво :rock: :rock: :rock: Но въпрос на възможности за мазане и желание :wink:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Иска и камъни да лепи.... май най-добре да опъне мрежата и да нахвърля материал :-)
chapara - майстор
Подравнява се пропадналия участък и в/у мрежата се лепят камъните :wink:

Тема "Каква мазилка за панелни колони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: