Напишете въпрос свързан със санирането.
user001 - напреднал
Здравейте,
Сложих стиропор на терасата и го минах с шпакловъчна смес с фибри и мрежа.
Сега искам да мина още една ръка преди да боядисам.
Има ли нещо по-фино с което мога да го мина или отново да го мина с тази шпакловка с фибрите?
wanderer - специалист
от опита си съм установил, че различните шпакловъчни и лепило-шпакловъчни смеси могат да датат по фин, или не толкова фин финиш. зависи и от уменията ти да шпакловаш разбира се. някои практикуват техниката шпаклованото да се разлигави и омаже с гъба, но аз категорично не харесвам такъв финиш. това по скоро е прикриване на неумение да се шпаклова. най много да си позволя леко напръскване с пулвелизатор и окончателно изглаждане със стоманена маламашка. преди години ползвах една смес - К2 се казваше.много съм доволен от работаат с нея, но отдавна не съм виждал да я предлагат.
EDI - майстор
Бялата шпакловка за ТИ на ТЕРАЗИД дава идеален финиш.Аз само шпакловам, без да прибягвам до други магии, просто правя трети тънък слой на полусух втори.
preslav - майстор
Минаваш със същата смес и не бързаш с боядисването, че догодина да не стържеш юфка от стената.
Andri01 - майстор
Външна шпакловка ,таванна / под балкон-че/ - как и с какво? Дайте идея ,изпълнима от електро-железар . С 2 леви по отношение на строителството! Моля без търсене на майстори-квадратурНата е смешна - 30/30 см. само. Просто паднала мазилката . :(
EDI - майстор
Циментова шпакловка бяла или сива, намира се и пакети по 2 кила и малко мрежа, може и без мрежата.
preslav - майстор
Дори мога да ти дам бяла шпакловка, че и мрежа, ама интересна е причината за падането на старата мазилка?
Andri01 - майстор
Запушен шпигат на балкончето / то е към стая,която се ползва за склад и...:(. Е,вече е оправен шпигата,ама "след байряма" :). А иначе,ако искаш и имаш свободно време,заповядай другата седмица по някое време на биричка / или друго :)/ и като инструктор :).
preslav - майстор
Другата седмица я дават дъждовна, ще трябва и чадър, но можеш да дадеш някаква географска ширина и дължина - маламашка и мистрия също ще са нужни, но само в началото.

Тема "Финишен слой преди боядисване - външно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: