Напишете въпрос свързан със санирането.
user001 - напреднал
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате, кое да избера:
- Силикат-силиконова мазилка Ceresit CT 175
- Силиконова мазилка Deko Professional
preslav - майстор
Нямам поглед нито върху едната, нито върху другата, но имам питане - какво стои под тези мазилки. Примерно тухла, EPS, мрежа, шпакловка?
Питането ми е свързано с безбройните теми и приказки за паро-пропускливост на "стиропора", точки на росата, тинтири-минтири за "фибрана" - та като си сложиш нещо силиконово върху стиропора къде ще остане влагата или това е без значение като си приказваме приказки?
djendov - специалист
Всички силиконови мазилки, част от системи с епс фасадна топлоизолация, са паропропускливи. Та...това не е проблем.
tntcom - специалист
И мен ме интересува точно в тази последователност:
preslav написа:
.... тухла, EPS, мрежа, шпакловка?
Питането ми е свързано с безбройните теми и приказки за паро-пропускливост на "стиропора", точки на росата, тинтири-минтири за "фибрана" - та като си сложиш нещо силиконово върху стиропора къде ще остане влагата или това е без значение като си приказваме приказки?
radius - майстор
Те са паропропускливи, колкото да ги изрекламират. Но са си доста "спарващи" и затова и силикатните са добър избор, когато не се гледа цената, а качествата.
А сега познайте Джендов с каква е и аз с каква съм :lol:
djendov - специалист
Аз мислех да го кажа още от начало, ама ми писна да повтарям един и същ въпрос. Не съм и гадател, да гадая кой къде живее, пък то по-важен критерий за избора на мазилка май няма...

Тема "Избор на мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: