• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,

Необходим ми е съвет за излоране на стена част от помещение. Става въпрос за жилище на среден етаж, вътрешно, със стена на една от стаите граничеща със стълбище. Стената е носеща, 25 см бетон и не е външна за сградата, но е външна за жилището. И от двете страни (към стълбището и към стаята) стената e шпаклована и боядисана (бял латекс).

Предвид средния етаж на жилището, очаквам стълбището да се използва сравнително често. Тъй като помещението ще служи за родителска спалня, желанието ми е стената да бъде както шумо, така и топло изолирана. Отоплението е изпълнено чрез радиатори и котел на газ.

Изборът ми, за съжаление, е ограничен от факта, че въпросната бетонна стена е перпендикулярна с външната фасадна стена, в която отвора за прозореца е на 4-5 см от ъгъла. Прикачам снимка, за да е по-ясно. Разстоянието, според мен, не е достатъчно за монтиране на гипсокартон върху конструкция и изпълване с минерална вата. Ако има значение, прозорецът се отваря навътре към бетонната стена.

Тъй като стената е под 20м2, въпросът с цената не е водещ, предвид което приемам и по-нестандартни решения, макар и по-скъпи.

Поздрави
Прикачен файл:
Wall.png
Wall
Wall.png (91.68 KиБ) Видяна 1882 пъти
muhala - майстор
Добре де, защо се налага излолация като стената в вътрешна ? Притеснява те шума от стълбището ли ?
Привет,

Благодаря за мнението, но ще съм благодарен ако се придържаме към поставения от мен конкретен въпрос. Моля за съвет.

Поздрави
radius - майстор
Ако се счита по темата - няма с какво да спреш шума от токчета по стълбите, освен с тапи за уши на 3М.
По темата е, за което благодаря :) Токчета, кучета и въобще вибрации по бетон действително ще се предават каквото и да направя. Трябва да има начин да ги намаля, и точно това питам - как да използвам наличните няколко сантиметра.
plamen6703 - майстор
Начини има, но възможността за реализиране е ограничена от наличните няколко сантиметра :)
Ще си налепиш парите по стената само да разбереш, че ефекта ще е около нулата. :partyman:
Наистина нямам нищо против да налепя малко пари по стената. Ще зная, че съм опитал и не се е получило, което е по-добре от това да я зарежа така както е в момента и след това да си хапя ушите, че дори не съм опитал.
Дайте идеи, моля.
muhala - майстор
bgmkv написа:
Наистина нямам нищо против да налепя малко пари по стената. Ще зная, че съм опитал и не се е получило, което е по-добре от това да я зарежа така както е в момента и след това да си хапя ушите, че дори не съм опитал.
Дайте идеи, моля.
Защо не преместиш всекидневната в това помещение. Днешните архитекти явно мислят с гъза си или са притиснати от алчни инвеститори.
В нито една сграда от преди 1990 няма да видиш, спалня или хол залепен за стълбище. Единствено баня, тоалетна, кухничка, коридор граничат със стълбища.
Сега по темата: Ако ще изолираш стената, помисли и за изолация на пода и тавана. Звука ще премине по изолираната стена и ще се разпространи по тавана и пода и по другите стени.

Когато търсех жилище именно такива недоклатени идеи ме отказаха от новото строителство - конфекция. Върхът на сладоледа беще спалня с две чупки в нея (два асансиора)...
Не, че няма каквото исках, но ми трябваха още 60к евро.
Помещението е малко за всекидневна - обмислял съм подобен вариант, но не е оправдано спалнята ми да е 27 м2, а всекидневната 18 м2. Върху плочите на всеки етаж е положена шумоизолация. Със сигурност няма да правя окачен таван в помещението.
Как да излорам въпросната стена?
шоп - майстор
bgmkv написа:
Как да излорам въпросната стена?
С чупка!

В частта където се отваря прозореца си направи 4-5 см изолация от плътна каменна вата+ дюбели+мрежа+ 3 ръце шпакловка+латекс за финиш да кажем

В остананалата над 90% площ си направи 12 см изолация с 5см плътна каменна вата + 5 см пирамидална звукоизолация + гипс картон.

Ако ще те дразни визуално тази чупка помисли за обръщане отварянето на прозореца.
Успехи!
  • 1
  • 2

Тема "Изолиране на стена (шумо/топло)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: