Напишете въпрос свързан със санирането.
gkamenov - специалист
Здравейте,

Опитвам се да си направя външна топлоизолация на малка къща. Налепих 8см EPS на Баумит с пяна на Cerasit, сложих профили, ъгли и т.н. В събота слагах мрежа и шпакловах със Старконтакт бял на Баумит, първо едната част от фасадата, а в неделя - останалото. Лошото е, че в неделя духаше вятър и материала дърпаше бързо, а и се налагаше се да работя и вечерта на лампа и резултата не ме радва - има задирания от маламашката по повърхността от бързото засъхване. Разхода ми излезе както го дават по тех. карта - около 3 кг/кв.м. Въпросът ми е, мога ли сега (т.е. следващия уикенд) да шпакловам втора ръка с идея да позагладя преди мазилката, която най-вероятно ще драскана със структура 1.5, максимум 2 мм? Втората ръка си я представям с малко по-рядка смес, без мрежа, само за позаглаждане, отново със Старконтакт бял. Дали ще се свърже достатъчно добре с първия вече поизсъхнал слой? Или да грундирам с нещо, или пък да го оставя така, с надеждата мазилката да покрие грапавините и да не личат след това?

В момента е това:
Прикачен файл:
стена.jpg
EDI - майстор
Удари си още една ръка, никакви проблеми няма да имаш.То по принцип се правят две ръце.

Тема "Въпрос за прешпакловане на топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: