Напишете въпрос свързан със санирането.
kelchev - помощник
Здравейте колеги! Изчетох доста теми който са със това питане - Изолация на къща. Но не намерих моя случай, та за това питам и аз. Положението е следното. Последен етаж от къща - 3 етаж съм. Над мен - таванско помещение, което се използва за склад. На гредоред е тавана. Няма никакви изолации, нито на стъклата нито на нищо, обмислям да затворя първо помещението със Ютонг тухли по-бързо и лесно за мен. След това е питането ми какво да сложа на самата плоча? За сега нямам опция да направя ремонт от вътрешната страна ( на етажа на тавана) Мога да правя неща на самата плоча. Удачно ли ще бъде да я затварям, затоплям и тн... И кой материал е най-подходящ ? Фибран, Стиропор или Видове Вата? Поздрави! :partyman:
шоп - майстор
kelchev написа:
Над мен - таванско помещение, което се използва за склад.


И кой материал е най-подходящ ? Фибран, Стиропор или Видове Вата?
Всичко е подходящо за изолация, но щом се ползва за склад отгоре трябва да може да се ходи и да се складира. Вариант е вата и отгоре плътна дървена настилка.
kelchev - помощник
Колебанието ми е - Вата над гредореда и отгоре дървена плоскост на целия под. Ватата трябва ли да се лепи със нещо ? Или директно се полага?
EDI - майстор
Само се разстила, ако е на рула или дюшеци и се реди, ако е каменна.Нареждаш си дървени водещи ребра, между тях ватата и отгоре покритието.
radius - майстор
Виж как съм го направил viewtopic.php?f=2&t=48707&hilit=%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0
kelchev - помощник
Благодаря за помощта! :partyman:

Тема "Изолация на таван на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: