Напишете въпрос свързан със санирането.
kozl - майстор
Аз съм поръчвал по шаблон. Но зависи кой ще прави плотовете. Някои отказват изпълнения, които ги затормозяват. Пък това в краищата може и на място да се отреже с диск за камък.
wanderer - специалист
да, опира до това дали им се занимава. за пример - рязали са му праг за баня с разлика в дебелината 4 - 5 мм за да компенсира наклона, и с Г- образен профил за да захапе настилката в коридира. всичко пасна като конструктор лего. при теб може да се появят следните проблеми: като се зарежат въпросните Г- чупки и камъка опре челно в касата, зарязането да не пасне идеално, и да иска неколкократно изпиляване, или още по лошо - пълнене с някакъв материал, което си е почти прецакване на готовата стена. всъщност тази ръка боя финална ли е??
Hursa - майстор
А защо сте "против" изолацията - тъкмо на това място? ПВЦ перваза не е ли по добрия избор при положение, че и прозореца е ПВЦ? Вярно, че този тип первази се монтира под дограмата, но мисля че може и така да се монтира, има специални ПВЦ профили за покриване на стиковката (до колкото знам).
tupalka - специалист
Зарежи ги тези пластмасови щуротии, най- скапания и евтин камък стои по-добре от най-скъпото ПВЦ. Премери си точно размерите на перваза (в милиметри). От дължината извади 2-3мм за фуга, която при лепенето ще разпределиш равномерно от двете страни. Щом имаш 10 см. от стената до прозореца ти препоръчвам 2 см да надстърча, но ако прецениш пусни ги и 3. Ако планираш да поставяш саксии на перваза може да ти направят и водобран (прорез от долната страна по дължината на перваза, на 5мм. от края му, който ще предотврати стичането на някоя избягала струйка вода по стената). Г-образното зарязване според мен не е необходимо при вече боядисана стена (трудно ще го напаснеш и не се знае колко точно ще ти го направят), но и това си е въпрос на личен избор. Лепиш на гребен и щом изсъхне много внимателно минаваш със силикон да покриеш трите фуги - към прозореца и двете малки към стените. Бих ти препоръчал безцветен най-обикновен. При интерес мога да ти покажа някоя снимка при мен как се получи...
Успех. :-D
Hursa - майстор
Но и камъка изолира, като камък. И ако започне да се образува върху него мухъл или дори само да зеленясва, поради отложения върху него конденз тогава ще изглежда значително по зле и от скапано ПВЦ. Особено относително порестия врачански камък.
gecata1059 - специалист
Hursa написа:
Но и камъка изолира, като камък. И ако започне да се образува върху него мухъл или дори само да зеленясва, поради отложения върху него конденз тогава ще изглежда значително по зле и от скапано ПВЦ. Особено относително порестия врачански камък.
Против зеленясване се маже с импрегнатор за камък. Даже и порестия врачански.Сигурно не си виждал как попива китайски гранит.
gecata1059 - специалист
kistbam написа:
wanderer написа:
този точно тип перваз помоему стои добре ако е вкопан 1 - 1,5 см в стената. какво му е на камъка? аз съжалявам че съм слагал пвц дъски, в две от стаите си. рано или късно ще ги премахна, и ще сложа камък. всичко е до персонален вкус. не разбрах защо ще подлагаш изолация - за пълнеж или за топлоизолиране, и ако сложиш както си упоменал, колко дебел камък/дъска може да се монтира?
Абе и аз съм се насочил към камък. А иначе фибрана ще го сложа за изолация. Имам 2см до ръба на дограмата и мога да сложа 2см камък. Притеснението ми е дали ще е стабилно. Най вероятно камъка ще го пусна да надстърча 3см.
Ако го оставиш да надстърча ,поискай да си обърнат фаската или закръглението на размера които надстърча.Визуално изглежда много по-добре.
Прикачен файл:
DSC00876.JPG
DSC00876.JPG (23.56 KиБ) Видяна 2568 пъти
Нещо подобно.
Hursa - майстор
От импрегнатора влагата няма да попива, но няма да я спре да се образува. А и се нуждае от поддръжка. Щом ще са естествени материали защо не дървена дограма с такъв перваз.
tupalka - специалист
Стига де, чак пък да зеленяса... Случвало ли се е на някой? Аз вече 5 зими съм по този начин, случвало се е да потече малко конденз, но чак да зеленяса. :? Ако при някой е така този перваз му е най-малкия проблем.

И ако наистина има такива случай, по-добре на мястото на перваза една тавичка и директно вързана към канализацията. :finga:
gecata1059 - специалист
Hursa написа:
От импрегнатора влагата няма да попива, но няма да я спре да се образува. А и се нуждае от поддръжка. Щом ще са естествени материали защо не дървена дограма с такъв перваз.
Това с образуването на влага не го разбрах. :? А поддръжката е забърсване от прахта.

Тема "Лепене на первази" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: