Напишете въпрос свързан със санирането.
kistbam - специалист
Ще лепя первазите и да се подготвя първо теоретично. :-D
Мисля да залепя 2см фибран. След това перваза, който мисля да е от врачански или подобен камък.
Всичко това на гребен с лепило за плочки на Терафлекс. С него ми лепиха гранитогреса и ми остана.
Все още се чудя дали камъка да го поръчам колкото е дължината на перваза или да ми изрежат едно "Г" и да "захапе" и 2-3 см от стената. Другия вариант е да ги поръчам по-дълги и да къртя стената и след това да замазвам, ама мисля че ще се вкарам в голям филм. Какво мислите? Препоръки, съвети...????
Колко да надстърча певаза. Ширината му от прозореца до стената е 10см. Мисля да го пусна 3см. Страх ме е да не се подпра някъде и да не се отлепи ако го оставя по-дълъг.
Прикачен файл:
IMG_20171120_201058.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Сметни си дебелините - имаш 3-4 мм да захапеш от касата на прозореца. 3см натърчане ни а малко ни са много, надали ще се счупи. В ниакъв случай наравно със стената. А защо пък врачански и изобщо камък? На пламаова дограма, нерде камък. Захабява се, перде ще го крие... защо?
kistbam - специалист
n_a написа:
А защо пък врачански и изобщо камък? На пламаова дограма, нерде камък. Захабява се, перде ще го крие... защо?
А какво предлагаш? Отворен съм за нови идеи. Нещото на което държа е поне 2см изолация под това което ще сложа.
kozl - майстор
А защо ти е изолация от вътрешната страна?
Колко да стърчи плота от стената - колкото ти харесва. Майка ми слага цветя там и така се случва да подлива вода, а у нас прозорците са наравно със стената за плот няма място от вътрешната страна. А стърченето кога се слагат цветя на плота става повече, защото требе и водокап, за да не подлива по стената.
А защо да не стърчи :? Ами клиенти са искали наравно със стената ама требе добър шпакловчик иначе правия камък ще акцентира кривата шпакловка. А твоята шпакловка е вече факт - поне така личи на снимката. Въпреки, че като сложиш изолацията ще ти остане още по-дебела ивица до камъка, която трябва да обработваш. Може да си поръчаш плот с подлепка на 90 гр. от вътрешния край и така подлепката ще ти скрие ивицата м-у плота и стената.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
kistbam написа:
....
А какво предлагаш? Отворен съм за нови идеи. Нещото на което държа е поне 2см изолация под това което ще сложа.
И отдолу колкото побере изолация

Прикачен файл

vutre6en-pervaz-1.jpg
vutre6en-pervaz-1.jpg (21.71 KиБ) Видяна 3023 пъти
wanderer - специалист
този точно тип перваз помоему стои добре ако е вкопан 1 - 1,5 см в стената. какво му е на камъка? аз съжалявам че съм слагал пвц дъски, в две от стаите си. рано или късно ще ги премахна, и ще сложа камък. всичко е до персонален вкус. не разбрах защо ще подлагаш изолация - за пълнеж или за топлоизолиране, и ако сложиш както си упоменал, колко дебел камък/дъска може да се монтира?
kistbam - специалист
wanderer написа:
този точно тип перваз помоему стои добре ако е вкопан 1 - 1,5 см в стената. какво му е на камъка? аз съжалявам че съм слагал пвц дъски, в две от стаите си. рано или късно ще ги премахна, и ще сложа камък. всичко е до персонален вкус. не разбрах защо ще подлагаш изолация - за пълнеж или за топлоизолиране, и ако сложиш както си упоменал, колко дебел камък/дъска може да се монтира?
Абе и аз съм се насочил към камък. А иначе фибрана ще го сложа за изолация. Имам 2см до ръба на дограмата и мога да сложа 2см камък. Притеснението ми е дали ще е стабилно. Най вероятно камъка ще го пусна да надстърча 3см.
Прикачен файл:
IMG_20171123_094610-870x1160.jpg
miliad - майстор
Хубаво, камък си решил, слагай го. Ама няколко човека те питат: "Защо ти е изолация там?" .
Кое от кое изолираш, или от какво изолираш? Камъка да не изстудява тухления зид, може би? :)
И така като гледам място за изолация нямаш, освен ако не навреш камъка плътно под крилото.
wanderer - специалист
miliad ти го е казал - само за камъка имаш място. Иначе прозореца ще замяза на аквариум. Лепи, и вземи мерки да опазиш стената отдоло.
kistbam - специалист
wanderer написа:
miliad ти го е казал - само за камъка имаш място. Иначе прозореца ще замяза на аквариум. Лепи, и вземи мерки да опазиш стената отдоло.
Добре навихте ме. :-D
С фибрана мислех да се застраховам допълнително като изолация но и без него ще мина.
Камък 2см и да лепя на гребен 1см?
Остана и колебанието дали да ги поръчвам г образни в краищата? Дали ще успеят да ми ги направят? Някой поръчвал ли е така?

Тема "Лепене на первази" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: