Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте това лято си направихме ремонт на покрива като цяло го подменихме изолирахме стените от вън с 5см стереопор от горе самият покрив е дъски дифузионно фолио и керемиди от долу слагам 10см. каменна вата на плочи и после напречно още 5см. така ми казаха и също така си взех 5см и за стените да ги изолирам от вътрешната стена понеже искам да си го направя за живеене . Каква е системата която трябва да използвам от вътрешната стена ? И съм малко на дилеми чета в форуми че се получавало влага мухъл но пък хора който са правили така с външа и вътрешна изолация казват че нямат проблем . На търговците нямам доверие защото те гледат да ти продадат даденият продукт и до тук .

Моля за помощ ! БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО !
8180 - майстор
За покрива предвиди пароизолационно фолио най-отдолу.
За стената вата ли си взел? Защото и с Фибран (ХПС) става.
А питаната стена е панел/тухла/с дебелина?

Ако не те мързи, може и сам да си провериш вариантите ТУК-КАЛКУЛАТОР.
За покрива от долу преди гипс картона съм предвидил този вариант Knauf Insulation Homeseal LDS, Фолио паронепропускливо + AL 1.50x 50 м - 75 м2, 90 гр/м2, 200, 251863 . Стената е изградена от тухла 4-ка от вън има 5см стиропор а от вътре съм я мазал на грубо с вар .
EDI - майстор
Стига с тоя картон бе,, хора, сложи си дърво и забравяш за студ, мухъл и други такива гадости.
EDI написа:
Стига с тоя картон бе,, хора, сложи си дърво и забравяш за студ, мухъл и други такива гадости.
Много изчерпателен отговор ! Благодаря ви !
EDI - майстор
Съдържа всичко, което ти трябва, като добавиш и поста на колегата, въпроса е да го възприемеш.Няма да имаш ледени стени и да се чудиш, защо кондензира влагата.
EDI написа:
Съдържа всичко, което ти трябва, като добавиш и поста на колегата, въпроса е да го възприемеш.Няма да имаш ледени стени и да се чудиш, защо кондензира влагата.
Ами на мен като цяло дървената обшивка ми се вижда малко олд скуул . Аз си го представям нещо като ламперия или е друго ?
EDI - майстор
Всякакви варианти има.Вярно е, че не всеки харесва дърво, но за подпокривното за мен няма по-добър материал.И не само за подпокрив.Виж и варианта да минеш без непропускливото фолио, като използваш слой вата, каширана с алуминиево фолио.
EDI написа:
Всякакви варианти има.Вярно е, че не всеки харесва дърво, но за подпокривното за мен няма по-добър материал.И не само за подпокрив.Виж и варианта да минеш без непропускливото фолио, като използваш слой вата, каширана с алуминиево фолио.
Ватата е без кашер направо ще сложа фолио от горе да я "каширам" над самите уд-та и цд-та .



Искам да попитам при изолацията на покрива има ли значение дали напречната вата ще е каменна или стъклена ?

Тема "За вътрешна изолация на покрив и стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: