Напишете въпрос свързан със санирането.
Преди три години реших да разширя стая като я свържа с терасата. Беше 3.50 на 4.00 м. стаята а терасата 3.50 на 2.50м. Терасата беше остъклена с винкел. Прочетох хиляди мнения и опити. Накрая я подкарах. Махнах винкела оставих нарочно 20 сантиметровия парапет над тухления на самата тераса. Избрах 20 см.итонг и вдигнах втора стена върху мозайката която се отказах да махам до парапета на терасата. Така се получи,че м-у новата стена и тухлената стена се получи 7-8 см.джоб. Естествено го напълних с парчетата от итонга и прахоляка.Оставих отвор за прозорец 1.30 на 2.00 м. Затворих джоба с итонг и го измазах с СМ 16. Поставиха ми ПВЦ прозореца и от вън се получи един перваз около 30 см + металният парапет който оставих. Повдигнах теракотените плочки които залепих така че водата да се стича навън а не към прозореца.И всичко това с СМ16 на церезид. За по сигурно дръпнах един пръст полиуретан с който се лепят автомобилните стъкла върху фугата м-у плочките и прозореца. От там сложих си от вътре профили ,стиропор 3 см. и гипскартон. Измазах,боядисах,свалих нивото на тавана с окачен таван и накрая 6 мм.подложка за ламинат и 8 мм.ламинат.
Дойде есента. И комшията под мен пропищя. Той също е затворил неговата тераса но е зидал на тухления парапет наравно.
Видял ме че съм дублирал стената. И в джоба се пълнело с вода и през плочата му мокрело тавана а от там имал мухъл. Опитах да му обесня какво съм направил, но за него аз съм му съсипал тавана. И мухъла аз съм го докарал. Оставих го да си мисли така и миналата зима не съм го чувал да се оплаква. И не щеш ли тази вечер на вратата ми се появи адвокат негов познат. Който имал задачата да ни срещне и да се разберем. Стигнахме до споразумение да извикаме строителен експерт който да поясни при кого е вината.
Има ли възможност през толкова итонг,теракот , лепило СМ16 и мозаика 2 см да му влиза вода през моята тераса. А когато вали почти не стигат дъждовните капки до стъклото на прозореца ми.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Над тебе как е?
preslav - майстор
Всичко е възможно при такива усвоявания на тераси, аз затова и не ги долюбвам. От твоето изложение обаче не става ясно за какъв вид строителство говориш, терасите на панелките са правени по един начин, на монолитките по друг. Не казваш и защо се получи въпросния джоб, защо го напълни със строителен отпадък, защо остави стоманения парапет. Моето лично и непрофесионално мнение е, че дори и да няма теч на неговия таван (точно под джоба) се получава по-студена ивица където се натрупва конденз, което пък не е твой проблем. Ако се докаже наличието на теч ще трябва да си оправяш нещата и неговите повреди също. В зависимост от това на кой етаж живееш проблемът е решим с повече или по-малко пари. Може обаче да се окаже, че течът е от по-горен етаж, но ти не го усещаш заради гипскартона.
Опиши по-подробно това, което наблюдаваш, а още по-добре снимай твоята изработка и неговите поражения.

Тема "Затваряне на тераса и вътрешна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: