Напишете въпрос свързан със санирането.
jekasus - майстор
aleksandar_mihalev написа:
намерерих втора бригада
На такива квадрати издънките имат малък шанс да се появят. Така че късмет.
jekasus - майстор
Чираче написа:
Hoвoceлckи написа:
Ти на к'ви пари би му го обърнал?
Работа да 2-3 часа. Не повече от 30 лв. като работа. +20 лв за ангажимента по тая дреболия. Общо 50 лв.
Добре "наемам" те, но след няколко въпроса - как се прави топлоизолация на външен ъгъл?, как се прави около прозореца?, как се бият дюбели?, как се шпаклова всичко това и по какъв начин?
След това ще ти кажа да ли си струваш 50лв...
wanderer - специалист
е, те оня ден бяха 50. при твоите условия може да станат 150. или пък ако си късметлия може и за без пари ;)
EDI - майстор
С това бързане ден за пет, може да си изкара проблеми след време колегата.
aleksandar_mihalev - помощник
Темата отива в друга посока и затова ще пусна нова тема в раздел "къщи " понеже правя рехабилитация на цялата къща.
Virtex - майстор
Чираче написа:
Много силни обобщения, направени по късни доби.
Интересното е, че когато ти правиш подобни неща, при условие, че хора тук са показвали многократно какво могат, за теб всико е Ок.

Когато обаче "нападат" нещо твое скачаш като някое госпожица, току-що чула първата си нецензурна дума.

Така че бъди мъж и когато говориш против други хора, бъди готов да понесеш и критика към теб.

Това го пиша като наблюдател, да не помисли някои, че е 'официално' становище.
---
aleksandar_mihalev написа:
Темата отива в друга посока и затова ще пусна нова тема в раздел "къщи " понеже правя рехабилитация на цялата къща.
Това би било най-добре, може да се дискутират технически подробности, тъй като тази тема конкретно пита за цена и се коментира ценообразуване :)
aleksandar_mihalev - помощник
Интересувам се за ценообразуването на обръщането дали има някакъв стандарт ( за прозорците е ясно) относно кое как се смята на линеен метър и затова питам но аз мислех,че челото на плочата и отдолу се смята като една дължина и се мери на линенен метър,а те ми го смятаха по две,казаха да питам техник и затова написах тук понеже има доста майстори тук из форума :)
radius - майстор
Те, ако искат и по 3 ще ти кажат, нали целта е да вземат пари. В тези дейности няма правила. Всичко трябва да е предварително уговорено. При мен басиякитемайсторидетомиправихаизолацията ( това сериозно) не се пазариха за линейни метри и ъгли. Просто не се вади площта на прозорците, като се приема че това оскъпяване е заради пипкавото обръщане около тях. Същото беше и за вътр. мазилка. доколкото си спомням. Всичко беше на площ при мен, не се работеше с линейни метри.
Единствено махнахме от сметките гаражната врата, като по площна.
Virtex - майстор
А ако прозорците не са готови още и не се налага обръщане на този етап ?
kozl - майстор
Ако басиякитемайсторидетомиправихаизолацията са такива, както ги описва радиуса, то те няма да се съгласят да почват без дограма. Иначе басиработатакестанеплатеноанеобърнато :-D

Тема "Цена на обръщане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: