Напишете въпрос свързан със санирането.
wanderer - специалист
  • чираче, що си помисли, че баш за тебе става въпрос? не че няма да стане и със стълба, ама е трудничко. абе така и така се включи компетентно - да те питам: ти откап със стълба слагал ли си? :weedman: тя доста от концепцията на изолацията е пообъркана. и тези кърпежи от син фибран на джама - толкова ли нямаше едно цяло парче? питащия не е конкретезирал за какво обръщане става въпрос. и да, не е коректно да се определя цената на чужд труд, особено ако не се знае какво се иска от майстора.
  • п.с. чираче - гледам, че докато съм писал са ти отговорили, и малко си се газирал. но щом работиш за без пари явно освен батмански способности, имаш и неизчерпаема филантропия.
  • въпрос към автора на темата: ако не ме лъже паметта същия имаше питане пак за изоплация. това същия "обект" ли е, и това състояние му след първите или вторите майстори е?
plamen6703 - майстор
Чираче написа:
plamen6703 написа:
Да се коментира цена за чужд труд е проява на голяма простотия!
Цените са предмет на договаряне и като си стиснат ръцете двете страни всичко е ОК! :partyman:
Ти мен простак ли ме наричаш? Много си нагъл.
Аз коментирах за колко аз бих го направил.
И, за да ти е по-гадно, бих го направил и за без пари, ако ми е близо.
Не те наричам простак, защото не те познавам. Простащина е да се коментират цени за чужд труд!
Тъпо е да се задават въпроси от сорта "нормална ли е цена за труд..." Това са типично селски изпълнения на селски хитреци, които искат да се изживяват като нормировчици на чужд труд и да казват кое е нормално и кое не е нормално. Като е питал и са му казали цена за труд, да не са му я взели тази цена. Нали единият иска, другият дава... Като му се виждат много парите за труд няма да ги дава и край... От такива сметки нали виждаш на какво прилича "изолацията"...
Толкова ли те е яд, че има хора, които ценят труда си и не работят за без пари? :partyman:
Pooh - майстор
plamen6703, wanderer, чудя ви се малко - търсите здрав разум в един номенКЛАТУРЧИК, който цял живот един пирон не е забил и винаги е надничал в чуждата паница. СтефчУ е пословичен "ценител" на чуждия труд. Само неговия е безценен - всичко друго е безплатно. И всяко негово мнение е добре да се приема като старческа злоба, а не като мярка за сравнение. А че е нагъл простак, с мания за величие - е доказвал нееднократно. :wink:
Накратко - радиацията, не е простила на никой. :lol:
Hoвoceлckи - майстор
"Най-тънко" питащият ще мине ако си го направи сам (в духа на форума ни). Той обаче явно неще. Без значение на каква цена и от кого, все пак работата ще бъде свършена. Добре ще е след това да ни каже за колко време е станало това. И какво всъщност е включило това обръщане. Така де, да бъде полезен на накои дето им предстои такава дейност - да не ги "таксуват двойно" :idea:
oavramov - напреднал
Аз бих попитал знаещите какъв е смисълът на това обръщане и как ще бъде завършено от горната страна?
Hoвoceлckи - майстор
1. Визуален - нали ти не би си оставил след подобен ремонт така очуканата мозайка?
2. Против подлизване, стичане на дъждовната вода по стената.
3. То не е ясно сега отгоре как е, каква идея има да бъде ... та как ще стане - "според зависи".
oavramov - напреднал
Hoвoceлckи написа:
1. Визуален - нали ти не би си оставил след подобен ремонт така очуканата мозайка?
2. Против подлизване, стичане на дъждовната вода по стената.
3. То не е ясно сега отгоре как е, каква идея има да бъде ... та как ще стане - "според зависи".
За 1. и 2. е ясно, но не е ли по-добре да се почне с точка 3.
Hoвoceлckи - майстор
По-скоро - не. Покритието отгоре трябва да стъпва върху, да захлупва челото.
Чираче - майстор
Pooh написа:
plamen6703, wanderer, чудя ви се малко - търсите здрав разум в един номенКЛАТУРЧИК, който цял живот един пирон не е забил и винаги е надничал в чуждата паница. СтефчУ е пословичен "ценител" на чуждия труд. Само неговия е безценен - всичко друго е безплатно. И всяко негово мнение е добре да се приема като старческа злоба, а не като мярка за сравнение. А че е нагъл простак, с мания за величие - е доказвал нееднократно. :wink:
Накратко - радиацията, не е простила на никой. :lol:
Много силни обобщения, направени по късни доби. Вероятно има и алкохол. Само нападки без грам истина. Който ме познава, знае и възможностите ми.
Жив и здрав!
aleksandar_mihalev - помощник
Отгоре на плочата залепих фибран за топлоизолация и ще положа ребра под наклон върху които ще има осб влагоустойчиво с битомни керемиди,ще има и улуци. Това е налепяне от първите майстори некъдърници,намерерих втора бригада направиха ми шпакловката на 2 ръце и сега грундирахме и в четвъртък нанасяме силиконовата мазилка на вебер - клима 1,5 мм. Ще кача снимки.

Тема "Цена на обръщане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: