Напишете въпрос свързан със санирането.
aleksandar_mihalev - помощник
Здравейте,интересувам се как се формира цената на обръщане на плоча,предварителна уговорка е 8 лв. на линеен метър,но не ми стана ясно как се формира защото излиза,че става по 16 лв. на линеен метър. Плочата е 4 на 5 метра което излиза 9 линейни метра по 8 лв. 72 лв. но майсторите смятат 8 лв. челото и 8 лв. долната част и в крайна сметка излиза 16 лв. на линеен метър. Ще съм много благодарен някой които се занимава с такава дейност да разясни дали е нормално това. Прилагам снимка на плочата.

Прикачен файл

IMG_20171128_124447_opt.jpg
Снимка плоча
IMG_20171128_124447_opt.jpg (61.58 KиБ) Видяна 1474 пъти
radius - майстор
Това, което би трябвало да те притеснява е, че на ъглите не трябва така да се срещат плоскостите...
Hoвoceлckи - майстор
В общи линии цените се формират в зависимост от времето за свършване на дадена работа. Ако ти каже, че иска надница 50 лева и ще го свърши за ден и половина, ти ще решиш, че прави сметка да се размотава само и само да ти мземе парите. Като не ти харесва цената на този - намираш друг. И после пишеш тук как "си е оставил ръцете" :-D
Когато се върши повече работа за някоя дейност може да се занижи или завиши цената с цел психологически ефект за приемане на офертата. По-важна е цената като цяло.
А има и друго ценообразуване ... когато след предварителната договорка се добавят изисквания или нещо друго ...
kozl - майстор
:lol: Всяка чупка е друго обръщане.
Hoвoceлckи - майстор
Ти на к'ви пари би му го обърнал?
Чираче - майстор
Hoвoceлckи написа:
Ти на к'ви пари би му го обърнал?
Работа да 2-3 часа. Не повече от 30 лв. като работа. +20 лв за ангажимента по тая дреболия. Общо 50 лв.
wanderer - специалист
  • това обръщане какво включва! само изплация? само мазилка? или всичко както му е редът?
  • към някои хора:
  • айде преди да видим скелето да не коментираме, щото едно ей така от клавиатурата, съвсем друго като си горе на вятъра :|
Чираче - майстор
wanderer написа:
  • това обръщане какво включва! само изплация? само мазилка? или всичко както му е редът?
  • към някои хора:
  • айде преди да видим скелето да не коментираме, щото едно ей така от клавиатурата, съвсем друго като си горе на вятъра :|
За това елементарно нещо не трябва скеле, а само една стълба. И да, всичко както си трябва.
plamen6703 - майстор
Да се коментира цена за чужд труд е проява на голяма простотия!
Цените са предмет на договаряне и като си стиснат ръцете двете страни всичко е ОК! :partyman:
Чираче - майстор
plamen6703 написа:
Да се коментира цена за чужд труд е проява на голяма простотия!
Цените са предмет на договаряне и като си стиснат ръцете двете страни всичко е ОК! :partyman:
Ти мен простак ли ме наричаш? Много си нагъл.
Аз коментирах за колко аз бих го направил.
И, за да ти е по-гадно, бих го направил и за без пари, ако ми е близо.

Тема "Цена на обръщане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: