Напишете въпрос свързан със санирането.
sabuke777 - напреднал
Може да ви се види глупав въпрос, но ме интересува, след като си харесам фирма, която да ми постави изолацията, трябва ли да подпиша договор за поръчка и горе-долу кои са най-важните акценти в един такъв контракт?
И още нещо - гаранцията отделно ли се дава от договора ?
Ако някъде в интернет има инфо, дайте ми линк да прочета..... или ми разяснете с няколко думи.
Profi Stroi - специалист
Не знам кое фирма занимаваща се с такова нещо ще си позволи лукса да няма договор
Ако обаче бягат от такъв то е защото не могат да се вместят в срок предино зимните месеци
Търси стриктно изпълнение до край за сметка на това обаче си плати отколкото да се довериш на "Майстори"
ivtabov - специалист
sabuke777 написа:
Може да ви се види глупав въпрос.........
Въпросът ти е много хубав, още повече като се има впредвид, че живеем в разбойническа държава.
Договорът има някаква стойност, ако е сключен с фирма- изпълнител. С майстор-изпълнител има юридическа, но никаква практическа стойност, /без да обиждам никого/.
Обикновенно, фирмите-изпълнители дават гаранции в договора за качеството на изпълнението – качествен монтаж, шпакловане, качественно и равно измазване – да не се изрони след време мазилката, да не се подкожуши и въобще да се запази целостта на топлоизолацията. Гаранция за качеството на продуктите не дават, например ако цвета на мазилката сега е керемидено червен, дали след 3 години няма да стане екрю, както и за топлоизолационните качества на продуктите, с които е направена изолацията.
Подобни гаранции дават фирмите- производители на топлоизолационни материали, като отделен документ, но касаещ конкретно твоя обект.
Например , доста фирми – изпълнители, които работят с материали на Баумит и Теразит, канят консултанти на тези продукти, които присъстват на монтажа, след което издават сертификати за съответствие и гаранция за качество на продуктите и изпълнението от 5 до 10 години. Тези сертификати, както те твърдят ще послужат след няколко години за облекчаване на данъци и енерго-бонуси, след навлизане на европейските закони у нас /надай се!!!/
Profi Stroi - специалист
Не се надай а може да си убеден
Има кредит енергиина ефективност и се работи по него
Клиента доволен че е поучил услугата, а изпълнителя че си е взел парите за свършената работа
ivtabov - специалист
Profi Stroi написа:
Не се надай а може да си убеден
Има кредит енергиина ефективност и се работи по .....
Така е, абсолютно си прав, но нали ни научиха да гледаме с недоверие, особенно след "успешните "земеделски програми.

И все пак, sabuke777 довери се на такава фирма, като преди това посети обект, който е изпълнила фирмата и виж качеството.
sabuke777 - напреднал
мерси на всички за помоща - друго е когато човек знае какво да иска и за какво да пита.
TANGRA - специалист
И в момента може да си извикаш лицензиран оценител на изолацията на жилището
- изолирана клас А - освобождават те за 10 г.от данък сгради
- клас Б - 5 години
quadro - помощник
Ако е фирма трябва да има в договора БУЛСТАТ и печат на фирмата. Ако е физическо лице трябва да има ЕГН и евентуално данни от личната карта. БУЛСТАТ се проверява в ДАКСИ дали е реален. А за ЕГН-то трябва при подписването на договора да ти даде да видиш личната му карта. Ако тези атрибути липсват то не можеш да разчиташ на договора и затова не трябва да плащаш никакво капаро, а чак след свършената работа. Аз току що се отървах от едни такива, които имат дори наглостта да дават съвети по темата.

Тема "договор за поръчка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: