Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, понеже обмислям другата година да санирам северната страна. До колкото гледам цените с 5-6 см. каменна вата по алпински начин излизаше по 55-68 лв. на квадратен метър. Прилагам и една снимка : http://store.picbg.net/pubpic/D7/18/7cb ... a2d718.jpg . Реално ще санирам като идея с каменна вата поне 6 см. около целият прозорец., като идеята е да се санира от към горната страна то края на малкото таванче на прозореца, т.е го роната страна на тази бяла линия и от долната страна пак до тази бяла линия. Чудя се само терасата от външната страна да го направя ли или е опасно и сам от страни на излязлата част да се сложи. Проблема ми идва от дясната част на снимката, защото една част отива е в общата тераса на етажа. В ъгъла на тази тераса има отводнителна тръбва идваща от покрива и едно каналче. Вероятно няма да обхване изцяло и ще бъде до започването на тръбата. Въпросът ми е, трябва ли да искам разрешение на живущите от етажа( няма да откажат). Понеже искам малко да вдигна градусите в северните стари, защото точно до моят апартамент попада и асансьорната шахта. Дограмата на едната северна стая е 5-камерна с 40 мм троен стъклопакет.
шоп - майстор
mude написа:
Въпросът ми е, трябва ли да искам разрешение на живущите от етажа( няма да откажат).
По принцип щом говорим за общи части трябва да свикаш общо събрание и с протокол да събереш мнозинство.
Не само от живущите на етажа, ами на цялата етажна собственост. Това е по закона за етажната собственост.

Прав си, че едва ли някой ще отжаже щом има подобрение на имота,без да се изисква общ разход, но си вържи гащите с редовно свикано събрание и с протокол от него.
Успехи!
То реално и други семейства са си направили такова външна изолация(тук говорим за от страни на блока за цялата външна стена), защото за такъв апартамент идва външна стена в посока запад. Понеже гледам, че в единия ъгъл в кухнята се появил един мухъл. Това се пада точно в района на тази обща тераса. А в същност и за района около прозореца ли трябва да мине през общ.събрание или само за тази част, която идва в общата тераса. Там горе долу е 1,5 м. широко и 2 м. високо.

Тема "Въпрос за саниране на северна стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: