Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, става въпрос за вътрешна изолация с 3 см. Фибрант на външна стена, на която има 6 см. външна изолация със стериопор. Дали ще има мухъл и конденз, стаите са спалня и всекидневна с кухненски бокс. Апартамента е на първи етаж. Още се строи. Изолацията е направена, но късно се осетих да проверя за мнения и сега съм пред дилема дали да не я махна, докато е време. Защото ако след зима или две се наложи да разбутвам две стени ......не ми се мисли...
Svetoslavoff1 - майстор
Фибран и стиропор. Само уточнявам де :)
Ако още се строи, не можеш ли да увеличиш външната на 10-15см?
А по въпроса, аз съм така от 2001г, вътре фибран и външна стиропор и нямам проблеми.
Но можеш да очакваш поява на нежелани ефекти, ако не се проветрява редовно и евентуално в началото, докато изсъхне всичко.
lov - майстор
Мухъл има кога не се проверява. А конденз зор щото няма студени повърхнини върху които да кондензира. :-D
preslav - майстор
Dako33 написа:
Здравейте, става въпрос за вътрешна изолация с 3 см. Фибрант на външна стена, на която има 6 см. външна изолация със стериопор. Дали ще има мухъл и конденз, стаите са спалня и всекидневна с кухненски бокс. Апартамента е на първи етаж. Още се строи. Изолацията е направена, но късно се осетих да проверя за мнения и сега съм пред дилема дали да не я махна, докато е време. Защото ако след зима или две се наложи да разбутвам две стени ......не ми се мисли...
Мой човек, каквото и да направиш ще е все тая, рано или късно си се Осетил да питаш, СтЕрИопор или фибранТ да е - мисли за пода на този първи етаж, Осещането за студ идва първо от краката и едва след това мухълът по стената.

Тема "Вътрешна изолация с фибрант" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: