Напишете въпрос свързан със санирането.
amihailowski - помощник
Под битумните керемиди има воалит ,под него кофражни плоскости доста здрави .Ватата е сложена не много плътно между гредите защото е 5см , имах чуството че ще падне за това ги накарах да сложат по средата тънки метални пластини хванати за гредите за да не може да падне ватата ! Под ватата е сложена мушама паропропусклива закована за гредите но не много добре на места висеше ! Под мушамата оставиха 5 см разтояние уж за циркулация на въздуха хаха ,след което нова вата 5 см сложена върху гипсокартона ! Около отворите -одушниците на покрива изрязаха дупки на първата вата между гредите за да влиз въздух ! Качвам снимки на гредите и покрива за да видите одушниците !
Прикачен файл:
IMG_3763.JPG
Прикачен файл:
IMG_3395.JPG
zz_stefanov - майстор
amihailowski, интереса ми към темата е да не направим и ние някаква грешка при оправянето на един тавански етаж на сина ми :)
това което виждам е че имаш билна вентилация. Моля те, опиши със снимки къде е проблема. Може да имаш недостатъчна изолация точно под билото, а може и да се наложи да направиш само едно скосяване отдолу на картона за да се върти по добре въздуха под гипскартона непосредствено под билото (както спомена един колега по горе).
Огледай тея дали са пробили пароизолацията под отдушниците, в смисъл да не са запушени.
chapara - майстор
А си мисля да вземем да уточним термините : Подпокривните мембрани (или по-точно парни бариери или паронепропускливи фолиа и паропропускливи водонепропускливи мембрани) и кое къде се използва подтикнат от това изречение на автора

Под ватата е сложена мушама паропропусклива закована за гредите.

с това:

http://www.knaufinsulation.bg/%D0%BF%D0 ... 0%B2%D0%B0
amihailowski - помощник
Моля някой ако познава сериозна фирма ,която има опит в тази област да даде телефон ! Става дума за София !
Hursa - майстор
Аз мислех, че под "мушама" се има предвид хидро и паронепропусклива преграда. И че конструкцията е по различна - че на ребрата (наклонените греди) е накована обшивката на която се полагат битумните керемиди.
amihailowski написа:
Ватата е сложена не много плътно между гредите защото е 5см
Кои греди имате в предвид? Тези които са над ребрата?
(Не съм много наясно с конструкцията на покривите, но в случая, май има липсващи елементи - вертикални (паралелни на ребрата "летви", "гредички") над тези хоризонтални греди. Така вече - до колкото разбирам се оформя вентилиран покрив. Именно тези вертикални най-горни гредички биха оформили вентилационите канали - в такъв случай. Под тях е положено паропропускливата мебрана. А на тях е накована обшивката. Ватата се полага между хоризонталните греди - тяхната "височина" определя дебелината на изолацията и така не се свлича, а под тези хоризонтални греди е паронепропускливата (или "с контролирана пропускливост") мембрана. Евентуално може да се постави допълнително вата и между ребрата, но тогава има проблем с поставянето на паронепропускливата мембрана, освен ако цялото пространство между ребрата не се запълни с вата и тогава мембраната се поставя под ребрата и под нея - вътрешната обшивка.) Но може би може и така, не знам обаче как в такъв случай да се оформи, ако ватата не се положи чак между ребрата като се остави известно пространство под хоризонталните греди и ватата. Нека специалисти да видят и кажат.
amihailowski написа:
Под мушамата оставиха 5 см разтояние уж за циркулация на въздуха хаха ,след което нова вата 5 см сложена върху гипсокартона !
Т. е. при вас "слой за вентилация" има, но той е под първия слой вата и паропропускливата преграда (която пък е под този първи слой). А втория слой вата директно е открит към това пространство за циркулация. (Има и вентилация и над или под първия слой? А отвори има ли - в случая само под стрехата - които да вентилират това пространство под "мушамата" или се разчита на неплътностите, периферията на ватата обвита ли е от тази "мушама".) Мисля, че е погрешно, но нека специалист да каже (може би, може и така). А гипсокартона е монтиран под ребрата, хванат за тях?
ПС
amihailowski написа:
Сега има влага по плоскостите в най горната част ,сутрин когато е студено замръзва и когато го огрее слънцето става на вода !
Влагата в района на показаните вентилационни отвори ли е или по цялото протежение на билото?
amihailowski - помощник
Влагата е навсякъде направихме 4 дупки през картона ,ватата върху картона ,мембраната ,и ватаата над мембраната между ребрата- греди ,и когато си вкарам ръката пипам плоскостите под керемидите ,там е влагата ,в смисъл получава се сутрин лед, когато има слънце се разтапя и става на влага ,след което почти изчезва изчезва защото покрива се затопля от слънцето ! Отворите на билото вкарват между ватата и плоскостите ,под ватата и над мембраната ,но изглежда е малко и няма завъртане на въздуха защото би трябвало да има и отвори под стрехата към билото но ние запечатахме стрехите с изолация и мазилка за да не влизат гадинки и да е по топло то стан друг проблем,трябваше да оставим пространство скара под плоскостите поне 10см в което да влиза и излиза въздух ! И под това пространство да слагаме вати ,мембрани и пр.!Сега дори да направиме повече отвори и билна вентилация ме съмнява че ще има ефект ! Няма да мине без сваляне на картона и ватата и преправяне , за дублиращ покрив не ми се мисли защото е скъп
zz_stefanov - майстор
Честно не мога да проумея, какво пречи на циркулацията на въздуха при теб. Набитата вата ли му пречи, не постъпва въздух от към стрехите ли, запушена ли е вентилацията по билото, объркана пароизолация?
Лошото е че ватата е наквасена.
amihailowski - помощник
Първо въздух от към стрехите не влиза защото няма отвори ,има само под билото ,ватата не мисля че е набита чак толкова плътно поради факта че 5см ,и мисля че има е азтояние поне 1-3 от плоскостите ! Мисля си ако се монтират в долния край на покрива отвори за вентилиране дали ще има ефект ,и евентуално един централен на цялото било !
Hursa - майстор
amihailowski написа:
Под ватата е сложена мушама паропропусклива закована за гредите но не много добре на места висеше !
Закована за тези хоризонтални греди, на които са плоскостите? Или по надолу (навътре)?
amihailowski написа:
Около отворите -одушниците на покрива изрязаха дупки на първата вата между гредите за да влиз въздух !
А отвори в тази мушама, под отдушниците има ли?
amihailowski - помощник
Ватата е между гредите напъхана директно под плоскостите! Вентилационните отвори не са запушени ,както написах ,направени са дупки във ватата за да влиза въздух ,

Тема "Влага конденз на покрива в масарда помогнете !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: