Напишете въпрос свързан със санирането.
krismarg - специалист
Аз бих демонтирал внимателно гипскартона (намирам винтовете с магнит), за да може да се ползва голяма част от него отново. Монтиране на паропреграда по правилата със съответната лепяща лента и връщане на гипскартона.
amihailowski - помощник
Благодаря ви за мненията ,това с махането на гипсокартона и слагане на парна бариера ,и после пак монтиране ми звучи доста добре но дали ще свърши работа ! Ако имате майстор който е правил мансарди ,има богат опит с изолацията дайте инфо за контакт ! Благодаря отново !
amihailowski - помощник
Тази паропреграда трудно ли се монтира ,сигурно трябва да бъде изпъната без да има отвори и ниши от където да преминава въздух ,това за да го направи някой трябва да има опит ,а не като тези леваци който ми осраха работата с покрива и сега се правят на луди !
krismarg - специалист
https://www.youtube.com/watch?v=CbXpA_35zfA

http://www.knaufinsulation.bg/%D1%81%D0 ... 0%B8%D0%B2

На всички снадки се поставя лепяща лента и върху профилите където ще се завинтва гипскартона. Уплътняват се и местата с излаз на кабелите за осветлението и конзолните и разклонителни кутии.
Hursa - майстор
Макар че така, конденза на първо време ще изчезне, според мен, е съвсем половинчата мярка, а ще се хвърли много труд. И най-вероятно на лято отново ще е необходимо да се повтори, и да се направи изцяло. Затваря се слоя изолация двустранно от паронепропускливи прегради, но те не са "херметични". Въздух ще прониква, а заедно с него и влага. И това на покрив. Мисля, ще има конденз и той ще се натрупва, защото не може да изсъхне малкото проникнала влага. Не бързо, но ще се натрупва. Докато започнат нежелани процеси в слоя вата. А и натрупаната влага рано или късно ще си намери път, това са наклонени повърхности, ще се стича по тази непропусклива мембрана, ще влошава и все повече изолационните качества на ватата.
muhala - майстор
Ебаси, паропреградите, ебаси ватата, ебаси картоните. Мислех си като ремонтирам таванското да му правя изолация. Май само едно гипсфазерче ще сложа.
zz_stefanov - майстор
muhala написа:
Ебаси, паропреградите, ебаси ватата, ебаси картоните. Мислех си като ремонтирам таванското да му правя изолация. Май само едно гипсфазерче ще сложа.
Е то тогава кондена ще легне на гипсофазерчето :)
chapara - майстор
zz_stefanov написа:
Е то тогава кондена ще легне на гипсофазерчето :)
Ако покрива е вентилируем няма да легне нищо, но ще е студено и тогава подпокривното пространство става небагоприятно за обитаване :-D
amihailowski - помощник
Положението не ясно какво ще правим :sad:

Тема "Влага конденз на покрива в масарда помогнете !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: