• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
plamen6703 написа:
Скъсан ли е бил ремъка или не е бил скъсан? Преди да отвориш сушилнята на програматора имало ли е "индикация че има захранване" ? :)
Като имаш опит с ремонт на машини трябва да можеш да прецениш какво е било състоянието на машината преди да я отвориш и какво е след като я затвориш :wink:
Явно грешно зададох въпроса и както писах повредата вероятно няма общо с ремъка. Той си беше скъсан и дори капаците бяха махнати когато тествах мотора и подгревателя. Работеха и всички индикации бяха ОК. След това се появи този проблем.
Помислих че може да има тънкост за която няма как да знам (предпазител или нещо такова) и затова отворих тази тема.
Иначе благодаря за насоките.
lov написа:
Е нали казваш че на платката си измерил напрежение. Какво тогава се вторачваш във филтъра. И нарочно попитах с какво си мерил а сега с това питане се чудя пък дали и с мултицета мериш правилно.
С мултицета меря променливо напрежение 220V. Смятам че няма какво да объркам .
А за филтъра попитах защото незнам теоретично каква му е функцията но мисля че има типове електроника които отказват да работят ако този филтър на входа не работи дори и да идва напрежение на входа (пак казвам не съм сигурен в това).
lov - майстор
Не се притеснявай за филтъра. Мери напрежение на самата платка. Все още си мисля че проблема ти е чисто механичен. Нямам възможност да диря схемата. Огледай за предпазител по платката както и за някоя блокировка по вратите. Барем един индикатор трябваше да светне. Така без схема само гадая но на нагревателя със сигурност има термозащита и може да си я задействал при теста без вентилатора. Нищо че си я спрял работеща той може да е изключил малко по късно. Напълно е възможен такъв вариант
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със Сушилня Zanussi" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: