• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,
След като опитах " Ремонтирай сам" сега да попитам хората с опит.
Сушилнята спря да суши заради скъсан ремък. Взех ремък и махнах страничния и задния капак за да го сменя. Реших в този момент да я почистя и да пробвам другите компоненти. При включване на програма мотора си въртеше и нагревателя работеше . Откачих единствено буксата за захранването като махах капака, смених ремъка , закачих обратно буксата и сглобих капаците.
Опитах да пусна сушилнята но сега не работи. На програматора няма никаква индикация че има захранване. Единственото което проверих е че до програматора идва 220V. Други букси и кабели не съм пипал. Отворих капаците отново да огледам и не се вижда нещо откачено или повредено.
Ако имате някакъв съвет ще съм благодарен.
Възможно ли е нагревателя да се е повредил докато го тествах, защото работи около минута без да се обдухва с въздух ?
plamen6703 - майстор
Всичко каквото си разкачвал по сушилнята го проверяваш внимателно отново, проверяваш и нагревателят дали е здрав и ако всичко възстановиш както е било, няма причина да не заработи отново сушилнята. Това му е хубавото на "поправи си сам", че от работа за 10-15 минути, след "поправката" си отваряш работа за минимум цял ден и това в най-добрият случай :wink:
Успех! :partyman:
Забелязах че съм пуснал темата в раздел Саниране #-o
Ако може да я преместите на подходящо място. 8-[
plamen6703 - майстор
И при санирането е същата работа като твоята! Хора без необходимата квалификация и опит се яздят по скелета и клепат където и както им дойде. Резултатите след тях са, че и 'дето не е текло и там тече :cool:
:rolleyes:
Смея да твърдя че имам опит с друг тип машини и смяната на ремък на тази сушилня е доста елементарна работа.
Иначе от саниране не разбирам :sad:

Явно ще търся някой да провери програматора защото там знам че немога да се справя. Ако някой може да сподели инфо за добър специалист във Варна ???
plamen6703 - майстор
Щом имаш опит с машини, опитай първо по обратният ред да откриеш къде си си вкарал "автогол". Едни от най-кофти дефектите са, когато човек сам си сложи "шапката".
lov - майстор
Щом имаш опит с техника огледай отново куплунга на захранването дето си го разкачал. Да не би някое перо да е потдало и да е мръднало в пластмасата. Случва се и това. Гледаш го нормално прибрал а вътре няма контакт заради измъкната на зад пластина. Огледай и други връзки които неволно може да си разбутал. И един въпрос с какво измери напрежението до входа на програматора.
lov написа:
Щом имаш опит с техника огледай отново куплунга на захранването дето си го разкачал. Да не би някое перо да е потдало и да е мръднало в пластмасата. Случва се и това. Гледаш го нормално прибрал а вътре няма контакт заради измъкната на зад пластина. Огледай и други връзки които неволно може да си разбутал. И един въпрос с какво измери напрежението до входа на програматора.
Вече два пъти махах капаците за оглед и проверка. Вече смятам че повредата няма общо със смяната на ремъка.
Напрежението го проверих с мултиметъра на входа на захранването към платката на програматора.
Този филтър(мисля така се казва) през който минава захранването може ли да създава проблеми при условие че на изхода му има 220V ?
plamen6703 - майстор
Скъсан ли е бил ремъка или не е бил скъсан? Преди да отвориш сушилнята на програматора имало ли е "индикация че има захранване" ? :)
Като имаш опит с ремонт на машини трябва да можеш да прецениш какво е било състоянието на машината преди да я отвориш и какво е след като я затвориш :wink:
lov - майстор
Е нали казваш че на платката си измерил напрежение. Какво тогава се вторачваш във филтъра. И нарочно попитах с какво си мерил а сега с това питане се чудя пък дали и с мултицета мериш правилно.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със Сушилня Zanussi" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: