Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте колеги. Имам усвоена тераса 13кв/м, но няма никаква изолация. Пода ми е от стари мозаечни плочки. Съседа под нас не е усвоил своята тераса и пода ми е изключително студен. Смятам да изкъртя старите плочки и да сложа фибран за под и после ламинат.. от към пода нямам въпроси. Живо ме интересува стената под прозореца. Ето линкове със снимки за по-ясна представа : http://adalbert1.snimka.bg/architecture ... 0.38501786
Жълтата стена е гипсокартон. Между гипсокартона и старата стена има около 7-8 см празно пространство. Идеята ми е да махна стария перваз под прозореца и да натъпча стъклена вата в празното пространство. Питането ми е , дали тази вата може да се натъпче или трябва да разбия гипсокартона и да я наредя... Въобще не ми се иска да го разбивам, но ако се наложи... Дали ще имам проблеми с влагата? От Варна съм и въздухът тук е доста влажен, но аз се отоплявам на камина с въздушна риза ( това доста изсушава въздуха ), а през топлите месеци - прозорците ми са почти винаги отворени, защото апартамента с южно изложение и в стаята става доста топло.. . Спрял съм се на стъклена вата, защото само нея я продават навита на руло и това ме кара да си мисля, че нямам да имам проблеми да я вкарам в кухините. След като махна перваза, ще имам ясна представа колко е празното пространство и ще купя възможно най-дебелата изолация която мога да сложа.
Благодаря :)
muhala - майстор
Руснаците използват фибран, дърво, и други материали. Виж тук. https://youtu.be/XlMs7FAjqj0
iliya_i - майстор
adalbert1 написа:
Жълтата стена е гипсокартон. Между гипсокартона и старата стена има около 7-8 см празно пространство.
Този гипсокартон на профили ли е? А профил отгоре няма ли? Не вервам да е сободностоящ. Ако е така, дали досега нямаше да падне сам. Така, че без демонтаж на картона :? как си го представяш?
muhala - майстор
Може да напълни с перлит.
iliya_i написа:
adalbert1 написа:
Жълтата стена е гипсокартон. Между гипсокартона и старата стена има около 7-8 см празно пространство.
Този гипсокартон на профили ли е? А профил отгоре няма ли? Не вервам да е сободностоящ. Ако е така, дали досега нямаше да падне сам. Така, че без демонтаж на картона :? как си го представяш?
Има изградена профилна конструкция.
iliya_i - майстор
Значи отгоре не можеш да навреш нито вата, нито XPS. Единствено перлит през някоя дупка. Сваляй гипскарнона и оттам. После ново фугиране и боя.
Chefo77 - майстор
А дали не е удачен вариант да се напълни с пяна? Монтажна, раздуваща - по избор.
ANGELI - напреднал
Пробвай, да разкачиш перваза от горе, и ако имаш разстояние можеш спокойно да набуташ вата, но не стъклена, има минерална или каменна за тази цел и да е поне 5см.
Ако има конструкция тя поне е изнесла картона от стената поне с 5см. Разкачи перваза първо и дай една снимка
preslav - майстор
Аз бих постъпил както Чефо съветва - полиуретаноова пяна със слабо раздуване, няколко отвора, през които да влезе дюзата на флакона с пяна и няма къртене, демонтаж, монтаж, шпакловка, бояджилък. Въпросът е опитно да се установи колко се раздува пяната за да се минимизира броя на отворите за "впръскване". Обикновено на всеки флакон пише какъв обем изпълва пяната в него, но също така не е проблем да се направят контролни отвори с минимално Фи и да се добави пяна при недостатъчно запълване на кухината зад картона.

Тема "Подова изолация и стени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: