Напишете въпрос свързан със санирането.
gkaraivanov - специалист
Здравейте съфорумци.Предстой ми да замазвам къщата с варо-циментов разтвор ,няма да санирам защото имам 5см.каменна вата с плътност 75кг./м3 между двойният зид и се отказах да санирам.Питането ми е каква мазилка мога да нанеса върху варта?Трябва ли първо да шпакловам с мрежа и лепило или мога направо да нанеса примерно дърпана мазилка?
Последна промяна от gkaraivanov на вт мар 20, 2018 11:21 am, променено общо 2 пъти.
Руди - майстор
Ако вароциментовия хастар ти е достатъчно равен и здрав,
достатъчно е да грундираш.
Грундът да е от типа на мазилката, която ще полагаш.
muhala - майстор
Теракола е лепило за плочки.
gkaraivanov - специалист
Благодаря за мнението,а там където имам фибран в колоните и трегерите поставен при строежа, с рабицова мрежа ли да го направя или с някакъв друг материал има за да се задържа варта?
preslav - майстор
На самата мазилка си пише върху каква основа се полага, пише и какви грундове са нужни, ако изобщо са нужни, но се поразходи из квартала и се загледай по тези дърпани, влачени и т.н. мазилки, че никак не ми харесват, събират прах, плъзват едни мухъли по тях, става една грозна картинка, която не съм виждал при старите варо-циментни мазилки.
Руди - майстор
gkaraivanov написа:
Благодаря за мнението,а там където имам фибран в колоните и
трегерите поставен при строежа, с рабицова мрежа ли да го направя или с някакъв друг
материал има за да се задържа варта?
С рабицова мрежа може да стане, обаче поцинкована, щото
голо желязо не се обича с варта.
chapara - майстор
Качи малко снимки, за да получиш адекватен отговор :wink:
gkaraivanov - специалист
Снимки направих но съм забравил как става качването.Малко помощ може ли?
chapara - майстор
viewtopic.php?f=15&t=5265&hilit=%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8

search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=%D0%BA%D0%B0%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5+%D0%BD%D0%B0+%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8&start=150

Тема "Питане за варо-циментова мазилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: