• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
boqnkov - специалист
Здравейте! Предстои ми цялостна външна изолация на къща в Пловдивско. Къщата е в близост до главен път и се чува шума от колите и ми се иска да го намаля, съчетавайки го с топлоизолацията. Спрял съм се на изолация от каменна вата, но се чудя дали да е 8см или 10см. Разликата ми идва 1000лв. От към топлоизолация смятам, че и 8см ще са ми достатъчни и именно затова единствения фактор за това решение ми остава шумоизолацията. Съществена ли е разликата между 8см и 10см? И още нещо. Каква мазилка ще ми препоръчате? Силикатна или силиконова?
torbalan - Дървен философ
От към топло-изолация - 20% е разликата между 8 и 10 см. Ако не те бърка разликата в цената, по-добре 10 см.

За шумоизолацията - мисля, че е по-важна дограмата. Ако само това ти е драмата, мисля че няма да се промени нищо, независимо каква вата ще сложиш.
boqnkov - специалист
torbalan, не мисля, че си прав! Тук всичко опира до пари. Не мисля, че ако с 10см образно казано сметката ми е 100лв с 8см ще ми е 120лв. при абсолютно равни други условия. Шума го чувам от стената, а не от дограмата... (слава богу) Сметките за ток сега ме устройват дори и без изолация на стените, затова тия 1000лв според мен нямат избиване. Чуденката е за звукоизолацията.
VLADO66 - майстор
Шумоизолацията се постига с материали с различна плътност.Тези 1000лв. щом се топлиш на ток се избиват за няколко зими
BLUEPUPIL-2 - специалист
boqnkov написа:
Къщата е в близост до главен път и се чува шума от колите и ми се иска да го намаля, съчетавайки го с топлоизолацията.
Звукоизолация от въздушен шум при стени се постига не с лека вата, а с маса на м3- демек: бетон, плътни тухли, кирпич и пр. Прозорците по отношение на шум и студ са най-трудни за справяне. Общо три или четири стъкла и поне две от тях с различни дебелини, разположени в троен стъклопакет или в два прозореца с обикновени профили и двоен стъклопакет разположени еднин след друг.
radius - майстор
Фасадната вата е с променлива плътност, което за теб е плюс. 10см сложи, макар, че като ти четох резултатите от ТП без изолация, комунизма вече си го построил ;) .
nikolov333 - майстор
Резултатите от ТП, май са само "образно казано"... :idea:
boqnkov - специалист
nikolov333 написа:
Резултатите от ТП, май са само "образно казано"... :idea:
Важното е здраве да има! Благодаря за отговора по текущата тема.
P.S. Всъщност си прав. Сметката в момента ми е такава, но без изолация...
torbalan - Дървен философ
boqnkov написа:
torbalan, не мисля, че си прав! Тук всичко опира до пари. Не мисля, че ако с 10см образно казано сметката ми е 100лв с 8см ще ми е 120лв. при абсолютно равни други условия. Шума го чувам от стената, а не от дограмата... (слава богу) Сметките за ток сега ме устройват дори и без изолация на стените, затова тия 1000лв според мен нямат избиване. Чуденката е за звукоизолацията.
За шума не знам, но топлината, която преминава през ватата е линейна функция спрямо температурната разлика.
За сметката няма да е така, защото в загубите на къщата участват и тавана, и прозорците, и пода, все места върху които положената на стените вата няма да окаже никакво влиание.

Ако чуваш шума от стените, то това означава, че този шум се предава през пътя на къщата, което ме навежда на мисълта, че ефект няма да има...
nikolov333 - майстор
boqnkov написа:
nikolov333 написа:
Резултатите от ТП, май са само "образно казано"... :idea:
Важното е здраве да има! Благодаря за отговора по текущата тема.
P.S. Всъщност си прав. Сметката в момента ми е такава, но без изолация...
Браво.. и вече по темата щом не ти е много важна топлоизолацията тази е 5см и е комбинирана с филц http://www.zvukoizolacia.com/zvukoizola ... a-izosound
  • 1
  • 2

Тема "Каменна вата 8см или 10см за топло и шумоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: