• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
iliya_i - майстор
Primus написа:
Та - наистина ли смятате, че това хилаво ПВЦ ще удържи пантите? Вътрешните камерки са под 0.5 дебелина някъде. Външната стена май няма 2.0мм.
Дори да не мацам пантата с лепило, поне винтовете да намажа?
Държи ги и още как. Комарника няма килограм и не е подложен на голям зор.
В голям филм си се вкарал. Нали камерите правят изолацията? Що държиш да пробиеш всички прегради.

Я по - добре преди да почнеш да правиш глупости напери приятел с комарник на прозореца и развий единия от винтовете на пантата.

А зона 3 трябва да си бог да я нацелиш и да дупчиш профила на стационарна бормашина за да не ти бяга от преградата.
miliad - майстор
"Та - наистина ли смятате, че това хилаво ПВЦ ще удържи пантите?"- Не смятам -ЗНАМ че ще удържи.
"Вътрешните камерки са под 0.5 дебелина някъде. Външната стена май няма 2.0мм."-
ПВЦ профил от "клас Б" е с дебелина на стената 2,5мм.

Провери на какво се държат пантите, Тома Неверни. Онези панти, дето носят крило със стъклопакет, с тегло достигащо и до 70-80кг. И предвиден максимум от 130 кг.
Primus - специалист
T.e. всички смятате, че винтовете трябва да влязат само в първата, челната, дебелата повърхност? ОК!

А сила има - при сглобяване на пантата, много трудно влиза, но лекичко ще я зашкуря. И вероятно ще мазна винтовете с нещо.

Благодаря на всички!
miliad - майстор
Днес май съм в кофти настроение и може и да се обидиш, ма да попитам: Ти на панталона заедно с колана слагаш ли и тиранти?

Възможно ли е, чисто теоретично да има причина при пластмасовите панти на комарника, частите да са без луфт една към друга, и нарочно да се въртят "трудно" според теб.
radius - майстор
Трябва да се направи с проходен отвор и винт 4х90, иначе няма да е здраво. Отвътре с контрашайба и гайка. :lol:

Според мен е важно да се ползват винтове за ПВЦ, защото ми се видят с по-висока резба ( за да държат повече "месо" в ПВЦ-то), освен различната стъпка.
miliad - майстор
radius написа:
Според мен е важно да се ползват винтове за ПВЦ, защото ми се видят с по-висока резба ( за да държат повече "месо" в ПВЦ-то), освен различната стъпка.
Именно, винта е с резба с голяма стъпка и си прави легло в пластмасата като я избутва настрани образно казано. За това, ако се ползва винт за дърво със ситна резба трябва да се внимава много да не се превърти. Ще изреже месото. :-D
Не е трябва да се ползва в случая самопробивен винт. Да не се бърка със самонарезентакъв.
А когато нещо трябва да се захване за металния усилител в профила, се ползват специални комбиниране винтове със самопробивен връх и ситна резба за метал в началото и завършват с едра резба за ПВЦ
Primus - специалист
Сладури!

Реално пантите ще се въртят два пъти годишно - при монтиране и при сваляне през зимата на комарничето.
Трудно се въртят, защото са нови и все пак ще следва износване. Могат да се смажат.
Досега едната два пъти я свалям от сглобката и съм сигурен, че много трудно може да се монтира само с ръка.

Дайте сега линк към винтове за ПВЦ!
Primus - специалист
Само на Практикер имаше. От Литва! Про-М 4.1х25.
Правя шаблона и в събота завинтвам...
  • 1
  • 2

Тема "Питане за Кьомерлинг 76" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: