Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте. Реших да се регистрирам и да попитам защото от доста време чета теми за вътрешната изолация. Преди две години правих ремонт и махах тапети защото имаше много мухъл по тях, бях затиснал стената с секции и беше направо страшно. Оправих всичко и наредих секциите по друг начин уж да диша стената, но зимно време все си имам влага и от прозорците се леее направо вода. Тази година реших да видя какво става с стената и направо беше почерняла от мухала, сега реших да го мия с белина и вода както бях прочел в една тема тук но нищо не стана и взех шпаклата пада все едно свалям тапети. Нямам външна изолация стената зимно време като я пипнех и е много студена. Въпроса ми е с какво е най–добре да напвавя вътрешна изолация, мисля да е с фибран или депрон вие какво бихте ме посъветвали. БЛАГОДАРЯ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО!!!
шоп - майстор
Отстрани причините за влагата. Може да започнеш с вентилация.
krasi92 - майстор
Минерална вата и гипскартон
Hoвoceлckи - майстор
Невъзможно ли те да направиш хубава външна ТИ?
8180 - майстор
gri6ataaaa написа:
мисля да е с фибран или депрон вие какво бихте ме посъветвали.
Депрона го забрави, както и всичко под 5см. дебелина.

Шоп-а е доста точен.
preslav - майстор
Съвсем приятелски да те попитам, ти като чете много теми не видя ли, че за да получиш точен отговор трябва да зададеш и точен въпрос?
Съвсем примерно аз бих задал въпросите си така: Живея в панелка, последен етаж, на калкан. В една от стаите, която се ползва за спалня имам много влага, основно по прозорците, които са двоен стъклопакет в PVC дограма и гледат на Север. Много влага има и на една от стените, която е със Западно изложение и е външна (на калкан), на тази стена имам секции и зад тях влагата и мухъла са най-много. В момента няма възможност да се прави външна изолация - по какъв начин да се реши проблема. Ремонтът смятам да извърша сам поради някакви си причини.
vikentii - напреднал
Нека позная - на дограмата няма "тунелчета" /вентилационни клапи/, за да диша? Ако е така, се консултирайте с фирмата производител на дограмата. Ако е невъзможно да се поставят, вентилирайте помещението по няколко пъти дневно. Иначе мухъла наистина се премахва с белина разредена с вода.

Тема "С какво да направя вътрешна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: