• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, подхванал съм ремонт и се чудя как да го изпълня възможно най-ефективно и моля за помощ от вашия опит
1. Да правя ли куфар от гипскартон на тръбите на ТЕЦ-а - ще се загуби ли от топлината или напротив - като сложа решетки долу и горе ще е по-добре
2. Така и така опъвам гипскартон, дали да не наредя и вата, ще има ли положителен ефект - живея в среден апартамент на среден етаж, относително топличко е
vikentii - напреднал
Според мен е лична преценка и само ти знаеш всички фактори. Ако има живущи съседи в страни от теб, не виждам смисъл. Единсвено помисли за стиропор 10ка или фибран 5ца да ленеш на тавана. Така топлто няма да бяг на горе.
vini7 - напреднал
Здравейте! Имам следното питане : В една стая имам вътрешна изолация 5мм депрон ,върху него е залепен направо тапет. Искам да направя гипсокартон с каменна вата 5см, защото няма никакъв ефект от тазия малка дебелина на депрона. Трябва ли да махна депрона или да остане зад ватата.
infomar
чет сеп 13, 2018 6:23 pmvini7 написа:
Здравейте! Имам следното питане : В една стая имам вътрешна изолация 5мм депрон ,върху него е залепен направо тапет. Искам да направя гипсокартон с каменна вата 5см, защото няма никакъв ефект от тазия малка дебелина на депрона. Трябва ли да махна депрона или да остане зад ватата.
Аз имах депрон в старият апартамент на всички стаи и тавани + тапети върху него. В последствие махнах тапетите и направих гипсова замазка с мрежа върху депрона. Получи се много по-добре. Аз лично не виждам смисъл от гипсокартон - ще ти стесни стаята поне с 5 см. и ефект.... :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 13, 2018 6:23 pmvini7 написа:
Здравейте! Имам следното питане : В една стая имам вътрешна изолация 5мм депрон ,върху него е залепен направо тапет. Искам да направя гипсокартон с каменна вата 5см, защото няма никакъв ефект от тазия малка дебелина на депрона. Трябва ли да махна депрона или да остане зад ватата.
На мен, лично, в стаи с изкуствена изолация, ми е някак спарено. Та бих махнала депрона заради това. Инак, 5мм изолация ще са си в плюс. И работата по-малко, ако го оставиш. Врочем, моята изолация не е картон на скара и вата на дюшек. Ватата ми е на плоча и картонът директно лепен
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет сеп 13, 2018 7:01 pminfomar написа:
...Аз лично не виждам смисъл от гипсокартон - ще ти стесни стаята поне с 5 см. и ефект.... :?
Гипсокартонът не е изолация! Гипсокартонът е вместо мазилка
vini7 - напреднал
чет сеп 13, 2018 7:01 pminfomar написа:
чет сеп 13, 2018 6:23 pmvini7 написа:
Здравейте! Имам следното питане : В една стая имам вътрешна изолация 5мм депрон ,върху него е залепен направо тапет. Искам да направя гипсокартон с каменна вата 5см, защото няма никакъв ефект от тазия малка дебелина на депрона. Трябва ли да махна депрона или да остане зад ватата.
Аз имах депрон в старият апартамент на всички стаи и тавани + тапети върху него. В последствие махнах тапетите и направих гипсова замазка с мрежа върху депрона. Получи се много по-добре. Аз лично не виждам смисъл от гипсокартон - ще ти стесни стаята поне с 5 см. и ефект.... :?
Преди години когато слагахме депрона в тази спалня, в другата сложихме вата на плочи с конституция и гипсокартон. Двете стаи са еднакво голями по 14 квадрата. Стаята с депрона е с два трикрилни прозореца и я огрява по цял ден ако е слънчево. Стаята с ватата е с един трикрилен и я огрява следобяд. Радиаторите са еднакви панелни 180см × 60см. Отоплявам на газ, програматора с модулация е във всекидневната и следи зададената температура там. Преди зададени 23° в стаята с депрона е 21°(ако няма слънце), а в стаята с вата е 25° при напълно отворени термоглави. А в моментите когато котела не работи за да топли бойлера в стаята с депрона температура пада много бързо. Затова искам и в стаята с депрона да сложа вата с гипсокартон. Само незнам дали да махна депрона , защото той не е дишащ и ако има влага да не остане във ватата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Махай депрона. Веднъж се прави!
nikolay_1 - специалист
чет сеп 13, 2018 10:49 pmn_a написа:
На мен, лично, в стаи с изкуствена изолация, ми е някак спарено. Та бих махнала депрона заради това. Инак, 5мм изолация ще са си в плюс. И работата по-малко, ако го оставиш. Врочем, моята изолация не е картон на скара и вата на дюшек. Ватата ми е на плоча и картонът директно лепен
n_a, Може ли малко разяснение за този вариант моля :)

Картонът на гребен ли е залепен за ватата, и тя как е закрепена за стената?
Как е нивелиран картона, и каква марка и модел е ватата?
infomar
Казвате, че депрона спарвал, ами гипсокартона? Живял съм над 15 години в апартамент с пълна вътрешна изолация с депрон и мога да кажа само добри неща за него.
Все пак е личен избор - аз никога не бих го изхвърлил.
  • 1
  • 2

Тема "Въпросчета за вътрешна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: