• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
шоп - майстор
ср сеп 19, 2018 12:20 pminfomar написа:

Все пак е личен избор - аз никога не бих го изхвърлил.
+ 1 към мнението. Да полагаш труд за да чегърташ изолация, за която е давано пари за мен е абурд. Вкъщи на единият етаж на всички външни стени и на таваните имам залепен 6мм депрон. Малко или много изолира е друг въпрос.

Още докато го лепих се радвах когато с едната ръка пипах студената стена, а с другата топлия депрон. Това бе преди около 14-15 години. За съжаление тогава нямах инфраред термометър за да направя замерване.

От тогава много вода изтече, смени се модата при изолациите, сложих и външна изолация.

П.П. За да е ефективана една вътрешна изолация с ГК + вата трябва и надежна паробариера. Иначе ватата след няколко години се свлича, овлажнява и ефекта клони към 0
Така че дали депрона ще спарява или парозащитната мембрана няма значение. Трябва си вентилация.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср сеп 19, 2018 11:16 amnikolay_1 написа:
Картонът на гребен ли е залепен за ватата, и тя как е закрепена за стената?
Как е нивелиран картона, и каква марка и модел е ватата?
Ватата на гребен, връз нея картонът на гребен. После дюбелирах. Ватата на плочи 2-2,5см. Отдавна беше. Каквото е имало на магазина. Не съм нивелирала. Стените ми са с хоросанена стогодишна мазилка, равни. Имах проблем с пробиването на бетонните трегери над прозорците. Там няма дюбели. Не е мръднало. Според мен, "парите" си минават натъй и на инак и ми е комфортно
  • 1
  • 2

Тема "Въпросчета за вътрешна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: