Напишете въпрос свързан със санирането.
dimitrova_k - специалист
Здравейте! Предстои ни да правим външна изолация на къща, която е в груб строеж. Заслужава ли си да се инвестира в фасадна вата или да се спрем на стиропор? За графитния стиропор казват, че трудно се работило заради топлото време. А ние другата седмица трябва да започнем с изолацията. Имам няколко оферти от различните фирми и все повече се обърквам. Ще ви бъда благодарна, ако ми помогнете в избора.
Chefo77 - майстор
Кратко и ясно: каменна вата. Лазар е дал причината.
Вече ако нямате възможност, нещата са различни (не е срамно).
djendov - специалист
Пооливате се с тея пожари....
Ще си хвърли фаса на земята до цокъла на къщата и ще му изгори фасадата от ЕПС ли?

Или ще гори целия първи етаж, но ако е с вата втория ще остане незасегнат....

Всички знаем за предимствата на ватата, ама дали си заслужават цената?

Колега, аз чакам другата седмица да започнат моята. Изпълнител е фирма на Баумит, слагам 20см ЕПС.

Избрах заради цената, гаранцията от производител и защото ватата "пие" яко вода. Ако от някъде проникне, ще забравиш, че имаш топлоизолация.
Бюджета е един, аз заложих на качествени материали и дебелина. Не му мисли много, аз колкото повече четях, толкова повече се обърквах. Много по-важно е кой ще ти я прави....
radius - майстор
Поздравявам те за дебелината .
8180 - майстор
ср юли 11, 2018 8:04 amLazarGanev написа:
https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q ... 1734012216
Да попитам.
Фасадата на МОЛ-а със стиропор ли е?
Леко ме съмнява - едва ли е търсено бюджетно решение в проекта или е голяма БГ кражба и корупция в надзора.
Доколкото знам, не е един пожарът и тръгват от неоновата реклама на киното, ако не са я сменили вече.

П.П. Не агитирам за стиропор, но ако в МОЛ-а е вата, нещата не стоят толкова категорично.
kuuuuuul - майстор
Aз заложих на Сайдинг(дишашта фасада) и 10см каменна вата(вече 6г).Като цена беше почти същото като стиропора.Детайли от поставянето може да се видят тук: viewtopic.php?f=47&t=14712&hilit=%D0%B5 ... &start=100

Тема "На коя външна изолация да се спра?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: