Напишете въпрос свързан със санирането.
naster - майстор
Честно казано, изборът без плоча е продиктуван от стремеж към финансово и енергийно ефективно решение. И е една стъпка отдалечено от отопляем подпокривен етаж (жилищна мансарда). За стомана не съм се замислял - нямам да премоствам повече от 4м от ос до ос между стаите, и почти всичко е в/у ст.бет. греди в/у зидовете.
radius - майстор
Че кое му е енергийно неефективното на плоча с 25 см вата отгоре? За още 200лв и 2 часа ще нахвърлям още 10см.
naster - майстор
11m3 бетон в моя случай плюс армировка.
radius - майстор
Да, ама като ти протече покрива не плачеш, защото са по-малки пораженията. Абе знам, че не е рационално, но не съжалявам за избора си.
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт окт 09, 2018 12:39 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Семейство търси парцел за къща. Празни УПИ-та, обаче няма. Има зем. земи без ток, вода, път и надежда за бъдеща регулация в диапазона след 5-10 години. Минават на план-Б, къща за събаряне. Цените, обаче са нечовешки. Тук BLUE-то се включва в помощ на изстрадалото семейство. Харесваме кокетен парцел с малка къща с втора плоча. Вътре помещенията са кутийки, а светлата височина е около 230см. Постигаме консесус с продавача за цената на м2 за двора. Почват се дълги и затегнати преговори за цената на къщичката. Купувачите представят оферти на две фирми за цената на събарянето и извозването. Продавача отстъпва от цената, но не достатъчно. Намесва се дори представител на банката в опит да се стигне до сделка. Продавача упорито отказва да приеме финансовата реалност, че неговата запусната сграда е минус, а не плюс при продажбата на парцела. Следва план- С. След продължително търсене на масата е хубав парцел с едноетажна къща, без горна плоча. Цената е висока, продавача обаче с готовност предостави стр. книжа и съдейства при обстойния конструктивен оглед. В крайна сметка беше решено да се пристрои едно голямо помещение, стария покрив да се събори и всичко да се обедини под един общ не създаващ главоболия покрив. Извода, който се налага е: Ако държите едноетажната ви къща да има втора плоча, направете нещата, както трябва и с перспектива- демек, не позволявайте плочата да създаде скъпи за преодоляване ограничения: 1. Светла височина на помещенията от мин. 280-300см; 2. Минимални светли отвори между колоните във вътрешността на сградата от 450-550см, позволяващи безпроблемни бъдещи реорганизации; 3. Дебела, устоичива на провисване втора плоча. P.S. Купувачите категорично отказаха да поемат по трънливия път на двуетажната къща.
Последна промяна от BLUEPUPIL-2 на вт окт 09, 2018 1:36 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Какви са тия кОпувачи?
BLUEPUPIL-2 - специалист
Radius e напълно прав да ме коригира! Обаче, MS Proofing tools 2003, ItaEst, Кирила Корект 2003, показаха още две грешки; устоичива-устойчива и демек, което за мене си е правилно написано. Гореспоменатите applications са архаични и искам да ви попитам, какво ползвате за проверка на правописа (Spell check) за да не се излагате като мен.
naster - майстор
пон окт 08, 2018 10:55 pmradius написа:
Да, ама като ти протече покрива не плачеш, защото са по-малки пораженията. Абе знам, че не е рационално, но не съжалявам за избора си.
О, аз далеч не оспорвам нечий избор, напротив, бих искал да науча това, което ми е убягнало. Като ми протече? През кофражен шперплат, отгоре с мембрана и широкоформатни керемиди?
radius - майстор
Почти ми уцели материалите. Струва ми се, че не си се сблъскал с българския майсторски гений, който може да направи невъзможното възможно :axe: Па ако ще и с оловен купол да е къщата.
naster - майстор
Уви, сблъсквал съм се... в други аспекти. Но бригадата ни е читава (според баща ми, който е строителен инженер), а на строежа се слуша само Z-Rock! :supz:

Тема "Питане за изолация на подпокривна плоча..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: