• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
all4all - специалист
Не търся икономия на материали а качествен ремонт... :?
Hursa - майстор
Ами за икономия никой не е споменавал :) Но ако е прав шоп и действително е трудно, дори невъзможно да се монтира гипсокартона към конструкцията, ако се сложи по дебел пласт "каменна вата" - трябва да се вземе по тънка или от "стъклената". Тя си има свои предимства и недостатъци. А за да не "кънти" - два пласта гипсокартон 12,5 мм (може и с по голяма дебелина). Пароизолацията може да се монтира между двата пласта гипсокартон - до колкото знам.
all4all - специалист
съб дек 22, 2018 4:45 pmшоп написа:
съб дек 22, 2018 3:44 pmHursa написа:
пет дек 21, 2018 3:22 pmall4all написа:
каква вата да сложа минерална каменна на рула или пити целия ли да бъде опакован с пароизолация преди картон?
Мисля, че ще е добре ватата да е с около 1 см „по дебела” от разстоянието между гипсокартона и стената – така ватата ще запълва „притисната” това пространство и кънтене почти няма да има, освен това така ще се подобри звукоизолиращата способност на вътрешната изолация на стените като цяло.
Това не е добра идея при монтаж на каменна вата на листове. При вата с голямо обемно тегло има реална опасност гипсартона изобщо да не легне върху металната скара.

При рехавата минерална вата на руло-става.

Верно нищо не схващам .... скарите на тавана отстоят от самия таван на 8-10 см не виждам причина ватата да излезне от конструкцията при стените малко над 5 см :?
Hursa - майстор
Аз предложих - да се сложи по "дебел" слой вата с около 1 см - така, че при монтажа да се "опресова" (смачка). Т. е. като замерите от стената до повърхността на CD профила, върху която ще легне гипсокартона - ще получите отстоянието му (на листа гипсокартон) от стената. И към този размер прибавяте един см и такъв слой изолация слагате. Но според шоп това е лоша идея - защото ще затрудни монтажа на листа гипсокартон към конструкцията - и може да е прав. А и споделихте, че стените са криви, така че явно идеята е била "лоша" :) .
preslav - майстор
съб дек 22, 2018 7:27 pmall4all написа:
Верно нищо не схващам .... скарите на тавана отстоят от самия таван на 8-10 см не виждам причина ватата да излезне от конструкцията при стените малко над 5 см :?
Аз си мислех, че дискусията за тавана е излишна, там няма на къде да се "свлича" ватата, но там пароНЕпропускливата мембрана е задължителна. При стените щом е малко над 5 см. можеш да сложиш всичко, което е под 5 см. но не казваш за тухла ли иде реч или за бетон.
all4all - специалист
Всичко е тухла 35 см бетонови са трегерите на усвоените тераси и колоните но те са влезнали в стайте терасите са вече с парапет и стени 25 см итонг ... Пода ще сложа изолация само ако ще се прави замаска ноне знам каква ... фибран или друга спалня и хол естествен паркет коридор и кухня гранитогрес
preslav - майстор
съб дек 22, 2018 7:58 pmall4all написа:
Всичко е тухла 35 см бетонови са трегерите на усвоените тераси и колоните но те са влезнали в стайте терасите са вече с парапет и стени 25 см итонг ... Пода ще сложа изолация само ако ще се прави замаска ноне знам каква ... фибран или друга спалня и хол естествен паркет коридор и кухня гранитогрес
На тухлата не и трябва паропреграда т.е. тухла, вата, гипскартон и си готов. За пода не се вживявай толкова (освен ако не си първи етаж) - остави комшиите да те топлят малко.
all4all - специалист
Дано е прав че аз буквално разбих целия до тухла след покупката ...

Прикачен файл

received_369881413573751.jpeg
received_369881413573751.jpeg (50.29 KиБ) Видяна 1544 пъти

Прикачен файл

received_230455247622552.jpeg
received_230455247622552.jpeg (68 KиБ) Видяна 1544 пъти

Прикачен файл

received_393569761389717.jpeg

Прикачен файл

received_220341242237367.jpeg
preslav - майстор
Слагай пароНЕпропусклива мембрана навсякъде, иначе ще береш ядове!
  • 1
  • 2

Тема "Вътрешна изолация вътрешен апартамент..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: