• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
all4all - специалист
Необходим ми е съвет относно изолиране на малък апартамент тухлен 54 кв с кухня спалня и хол само южни ... Апартамента е вътрешен има само една външна южна стена пълен юг ... поради адски криви стени и тавани е момента слагаме скара за гипсокартон на всички тавани и три стени две от който граничат с комшии и една която граничи със стълбищната клетка... Дограмата 76 мм с троен стъклопакет широкия каква вата да сложа минерална каменна на рула или пити целия ли да бъде опакован с пароизолация преди картон? напролет възнемерявам да поставя на външната стена външна изолация 10 см ...
Необходими са ми съвети четох по темите но честно не се ориентирам много много ... питах разни майстори всеки с различни мнения ... в момента само скарата на тавана и стените са направени ще се прави и изолация на пода каква изолация да купя и колко мм... Предварително благодаря на всички отзовали се на молбата ми... :partyman:
Последна промяна от all4all на съб дек 22, 2018 12:25 pm, променено общо 1 път.
all4all - специалист
Нещо се обърка излезнаха две теми моля админа да я изтрие
muhala - майстор
Ако питаш мен, аз картон повече няма да сложа никъде. Дори и на кокошкарник. Става като тонколона, мембрана, чуваш всички вибрации в сградата. Слагай задължително 2х12мм картон и скарата я прави на 400мм.
preslav - майстор
В една от стаите си имам картон и вата (тази на рула), няма паропреграда защото стените са тухла - нямам забележки, но съм чувал, че с времето тази вата се свличала. От четеното във форума разбрах, че там където стената или тавана са бетон трябва да се постави пароНЕпропусклива мембрана за да не се овлажнява ватата т.е. стена, вата, мембрана, картон.
Hoвoceлckи - майстор
пет дек 21, 2018 3:36 pmall4all написа:
Нещо се обърка излезнаха две теми моля админа да я изтрие
Нищо не ти пречи сам да изтриеш втората.
all4all - специалист
съб дек 22, 2018 8:01 amHoвoceлckи написа:
пет дек 21, 2018 3:36 pmall4all написа:
Нещо се обърка излезнаха две теми моля админа да я изтрие
Нищо не ти пречи сам да изтриеш втората.
Не намерих в панела от къде да я изтрия иначе търсих...
Hursa - майстор
пет дек 21, 2018 3:22 pmall4all написа:
каква вата да сложа минерална каменна на рула или пити целия ли да бъде опакован с пароизолация преди картон?
Не съм майстор по изолациите, така че може и да греша. Но аз бих сложил „каменна” на „пити” – тъй като е значително по плътна и нишките и са така пресовани, че ще бъде чувствително по-стабилна. Освен това има малко по-нисък коефициент на топлопроводност (по-добре ще топлоизолира) и е с по-добри „звукоизолационни” качества. Има специални куки, които да удържат ватата от свличане, но могат да се ползват „директните окачвачи” с който предполагам сте фиксирали CD профилите. Може да сложите и допълнителни. Може би ще е добре и да се залепи ватата, с пяна например, но без много да се престаравате. Мисля, че ще е добре ватата да е с около 1 см „по дебела” от разстоянието между гипсокартона и стената – така ватата ще запълва „притисната” това пространство и кънтене почти няма да има, освен това така ще се подобри звукоизолиращата способност на вътрешната изолация на стените като цяло. Пароизолация бих сложил, ако не на цялото помещение, поне на външните стени и частично на вътрешните граничещи с външните.
шоп - майстор
съб дек 22, 2018 3:44 pmHursa написа:
пет дек 21, 2018 3:22 pmall4all написа:
каква вата да сложа минерална каменна на рула или пити целия ли да бъде опакован с пароизолация преди картон?
Мисля, че ще е добре ватата да е с около 1 см „по дебела” от разстоянието между гипсокартона и стената – така ватата ще запълва „притисната” това пространство и кънтене почти няма да има, освен това така ще се подобри звукоизолиращата способност на вътрешната изолация на стените като цяло.
Това не е добра идея при монтаж на каменна вата на листове. При вата с голямо обемно тегло има реална опасност гипсартона изобщо да не легне върху металната скара.

При рехавата минерална вата на руло-става.
preslav - майстор
съб дек 22, 2018 4:45 pmшоп написа:
Това не е добра идея при монтаж на каменна вата на листове. При вата с голямо обемно тегло има реална опасност гипсартона изобщо да не легне върху металната скара.
При рехавата минерална вата на руло-става.
И аз съм на същото мнение, а и не съм особено сигурен в твърденията, че нещо по-плътно е по-добър шумо и топлоизолатор.
Hursa - майстор
Ами при мен на работа монтираха "каменна" вата за шумоизолация на кабинет, със сравнително голяма плътност - и импрегнирана дори. Но поддаваше - от 5 см лесно я подпъхваха под CD на около 3 см от стената. Но може и да греша - може и да е трудно при монтаж на гипсокартон да се притисне така.
(Питащия се интересува от топлоизолация - а такава вата е със значително по малка плътност.)
  • 1
  • 2

Тема "Вътрешна изолация вътрешен апартамент..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: