Напишете въпрос свързан със санирането.
all4all - специалист
Необходим ми е съвет относно изолиране на малък апартамент тухлен 54 кв с кухня спалня и хол само южни ... Апартамента е вътрешен има само една външна южна стена пълен юг ... поради адски криви стени и тавани е момента слагаме скара за гипсокартон на всички тавани и три стени две от който граничат с комшии и една която граничи със стълбищната клетка... Дограмата 76 мм с троен стъклопакет широкия каква вата да сложа минерална каменна на рула или пити целия ли да бъде опакован с пароизолация преди картон? напролет възнемерявам да поставя на външната стена външна изолация 10 см ...
Необходими са ми съвети четох по темите но честно не се ориентирам много много ... питах разни майстори всеки с различни мнения ... в момента само скарата на тавана и стените са направени ще се прави и изолация на пода каква изолация да купя и колко мм... Предварително благодаря на всички отзовали се на молбата ми... :partyman:
Ивайло.Иванов - напреднал
Аз преди година се сблъсках с същият проблем.Питах много хора и като съвкупност от мненията стигнах до следния извод. За стените и тавана е най-добре каменната вата на 50мм. дебелина ( по скъпа е но си заслужава ). На пода сложих фибран на 50мм. с най-високата плътност ( видя ни се добро съотношение цена и ефективност ). Върху фибрана отлях цимент с арматура 30мм. и сложих паркета. :)
вата ако слагаш , загърни я в наилонови чували , може и тънки да са ; основния ти риск е овлажняване което ще влоши топлоизолацията; имаш ли изолация , стените ти ще останат по "студени" , така че и незначителни пропуски на въздух от стаята в пространството на изолацията ще ти предизвикат "овлажняване" ; фибрана - по добър в тази светлина но пък е много трудоемко да го сложиш достатъчно плътно и да запълниш всички хлабини (замазване със силикон примерно на ненадежни снаждания );фибрана е по добър ако ще го лепиш , дюбелираш , мрежа, маизилка, шпакловка . . . като е редно ; в твоя вариант ватата е по удачно като решение ако завършваш с гипсокартон ; на пода фибран от най плътния . . . ; не се лъжи с пароизолации , те са за други цели , слагай наилон на цяло под гипсокартона , навсякъде ,никакви дупки от стаята към изолацията ; около ел. ключове , контакти и др. - ще проявиш малко творчество - силикон ,тиксо и др. ( не ми се пише в подробности ; няма значение каква ще ти е ватата ; с алуминиевото фолио несъмнено е по ефективна(с фолиото към топлата страна, не се обиждай , сигурно си наясно) ; все ще се намери кой да ме обвини в полвинчати съвети

Тема "Вътрешна изолация вътрешен апартамент..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: