Напишете въпрос свързан със санирането.
nilro - специалист
Аз съм на Депрон 7 мм и съм доволен от ефекта.
krismarg - специалист
Щом обцията е изолация само отвътре при нисък таван, аз бих търсил матрияла с най-добър коефицент на топлопроводност при най-малка дебелина. Например Депрон 9мм.
lordged - помощник
вт яну 08, 2019 9:34 amkrismarg написа:
Щом обцията е изолация само отвътре при нисък таван, аз бих търсил матрияла с най-добър коефицент на топлопроводност при най-малка дебелина. Например Депрон 9мм.
Привет, 9мм депрон по добър изолатор ли е от 2 или 3 см. фибран или неопор ?
vini7 - напреднал
вт яну 08, 2019 4:29 pmlordged написа:
вт яну 08, 2019 9:34 amkrismarg написа:
Щом обцията е изолация само отвътре при нисък таван, аз бих търсил матрияла с най-добър коефицент на топлопроводност при най-малка дебелина. Например Депрон 9мм.
Привет, 9мм депрон по добър изолатор ли е от 2 или 3 см. фибран или неопор ?
Не!
krismarg - специалист
Да, при еквивалентна дебелина. Т.е. 2 слоя Депрон е по-добре от 2см XPS. Но по-трудно се монтира и обработва и ще е по-скъпо.
Може ли да се залепи фибран върху гипсокартона на таван ?
BLUEPUPIL-2 - специалист
Не си давай парите за 2-3см изолация, мин. 5см, нищо че ще стане още по-схлупено. И какви са тези височини от 2.35см, като му направиш подова и таванна изолация и току виж станали 2м. Преди да броите една бала пари за схлупени мезонети, мансарди и прочие тавански изгъзици, защо не се консултирахте със „специалисти“, които щяха да отсекат, че топлия покрив е възможно най-проблемния измежду всички предлагани. И ако са в настроение, ще направят обезкуражителната добавка, че сеизмичните сили бушуват с пълната си ярост най-горе.
zaksofon - специалист
Привет на всички, писах преди време, но в друга тема, че не мога да си с топля стаите еднакво. Хола е 35 м2, има три радиатора, но съм пуснал само два, се стопля от 20 до 23 градуса за два часа, спалнята до около 22, която е над хола, а детската стига максимум 21, но около нея няма други отопляеми стаи. И въпреки, че на таванското съм направил т.н. сух под с 10 см вата, реших, че не е достатъчно и от там ми бяга топлото на детската. Забравих да кажа, че имам външна изолация и модерна дограма с 4 сезона двоен стъклопакет. Така де, реших и направих 3 см XPS + 1 см EPS в детската на тавана (директно върху гипсокартона с течен пирон), работа за 8 часа - 11 м2. Разлика в отоплението почти никаква. Детската пак си изтива сутрин до 15 градуса докато в хола не пада под 20.... Беш ли мааму какво да правя вече. Може би трябва да топля коридора?
tntcom - специалист
вт яну 22, 2019 5:58 pmzaksofon написа:
Привет на всички, писах преди време, но в друга тема, че не мога да си с топля стаите еднакво. Хола е 35 м2, има три радиатора, но съм пуснал само два, се стопля от 20 до 23 градуса за два часа, спалнята до около 22, която е над хола, а детската стига максимум 21, но около нея няма други отопляеми стаи. И въпреки, че на таванското съм направил т.н. сух под с 10 см вата, реших, че не е достатъчно и от там ми бяга топлото на детската. Забравих да кажа, че имам външна изолация и модерна дограма с 4 сезона двоен стъклопакет. Така де, реших и направих 3 см XPS + 1 см EPS в детската на тавана (директно върху гипсокартона с течен пирон), работа за 8 часа - 11 м2. Разлика в отоплението почти никаква. Детската пак си изтива сутрин до 15 градуса докато в хола не пада под 20.... Беш ли мааму какво да правя вече. Може би трябва да топля коридора?
Не знам защо е така при теб, а и не съм корифей, но имам пресантиман че врати тети са отворени за постоянно с желанието да компенсираш темп. на цялата площ. ако съм прав пробвай да затвориш вратата на детска стая и виж дали има резултат. ако няма такъв, тогава въпроса е колко радиатор има в нея?
zaksofon - специалист
Вратата е затворена, но ако беше от нея, щеше да е твърде лесно, а при мен никога не е лесно :) Радиатора в детската е един на 11 м2, в спалнята също е един на 16 м2. В спалнята е по-голям разбира се. В хола два на 35 м2. Работата е там, че няма нито една обща стена с другите отопляеми стаи. Под детската е баня и килер (нетопляеми) , над нея таванското (неотопляемо), стена юг и запад външни, стена изток - коридор с вътрешни стълби (неотопляем), стена север- преходна стая (неотопляма). Имам общо 8 радиатора, 2 лири и бойлер, но работят само 4 радиатора и бойлер, защото уж са достатъчни. Това, което е различно на детската, освен, че няма общи стени с другите отопляеми помещения е, че има една стена към коридора, докато и спалнята и хола, нямат стена към коридора, защото има преходни стаи (хола има само една врата към коридора, но това е то стената) та си мисля (коридора не е добре изолиран, стълбите на втория етаж са под стълбите за таванското) и може би, бетона изсмуква топлото от детската. То няма какво друго да излорим всъщност, останаха само въпросните стълби на тавана. След някоя друга седмица, ще пусна радиатора в коридора, през един топлообменник въздух-вода на кюнеца. Само трябва да си го монтирам. Дано тогава да има разлика, че не знам вече. Защо по дяволите тази стая изстива така? Хем, само тя е южна. Изолацията е еднаква на всякъде. Къщата е близнак, но съседа не ме топли въобще, имам чувството, че у тях е 10 градуса и стоят вътре с палтата. Към калкана съм изолирал стената със стълбите на първия етаж (5 мм xps + 6 мм ламинат), но не съм изолирал стената със стълбите на втория етаж, където е детската. Не знам дали някой ме разбра от толкова объркано обяснение. :)

Тема "вътрешна изолация на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: