• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Напишете въпрос свързан със санирането.
savagebs - специалист
Ако започна нова къща ще зидам с Poroterm 38 N+F зидани с 13 см навън, 12см XPS по бетонните елементи и една добра мазилка и това е.
Изолация само на бетонните елементи ще стои много грозно и да не говорим че на всяко по изпъкнало нещо се задържа вода, кацат птици , ще правят гнезда и в един момент то се отлюспва и го няма, вижте старите сгради с много орнаменти и корнизи по фасадата, технологична грешка си е .По малко чупки, по малко термомостове толкова по добре.
И спрете да гледате как строят в Англия, техните къщи са паянтава работа.
radius - майстор
Зидай с 38 без изолация, а зимата ще те топли листа с данни колко са хубави :lol:
Да използвам темата да попитам ,допустимо ли е да шпакловам фибран с мрежа с ceresit cm 17 или ceresit cm 12 понеже ми изпаднаха 10-на торби по 25кг. и така и така ми предстои да правя топлоизолация на една селска къща та искам да ги вложа там вместо да купувам шпакловка за топлоизолация ? Отгоре ще се нанася драскана минерална мазилка на WEBER ? Дали ако се шпаклова с такова лепило за плочки няма да се получи нещо неочаквано или в последствие да изникне проблем?? I И кое от двете лепила 12 или 17 е по подходящо??
chapara - майстор
Никое, нали на него пише за плочки? Няма ну жната адхезия и фибри. Що винаги от икомомия се усираме? Беден народ сме ний Андрешко.....
пон юли 11, 2022 10:39 pmchapara написа:
Никое, нали на него пише за плочки? Няма ну жната адхезия и фибри. Що винаги от икомомия се усираме? Беден народ сме ний Андрешко.....
Е какво би се получило ако го ползвам? Така няма да стане е мн. лесно, но е хубаво да се мотивираме като изказваме някакво мнение..
Въпроса е лесен ако се ползва какво ще стане, ще падне изолацията или ще изгубя топлоизолационните качества ( коефициент на топлопроводимост) или може би ще намаля паропропускливостта (съпротивление на паропреминаване),стареене,горимост,водопоглащаемост?
chapara - майстор
Ти на изпит ли ме пращаш? Аз съм си взел моите изпити. Какво ще стане ли? Ми ще видиш. Първо се научаваш да четеш инструкциите на производителя, след това минаваш в по горно ниво!
Закупи си истинско лепило за да не отиде всичко по дяволите и не забравяй дюбелирането, дали преди мрежата или след нея, колко дюбела на кв.м. и все такива неща. А ако си тръгнал да правиш с пръдня, боя, просто си пръдни и не се напъвай. Отвори си биричка и започвай да четеш! За шпакловка пък още по малко.
пон юли 11, 2022 11:10 pmchapara написа:
Ти на изпит ли ме пращаш? Аз съм си взел моите изпити. Какво ще стане ли? Ми ще видиш. Първо се научаваш да четеш инструкциите на производителя, след това минаваш в по горно ниво!
Закупи си истинско лепило за да не отиде всичко по дяволите и не забравяй дюбелирането, дали преди мрежата или след нея, колко дюбела на кв.м. и все такива неща. А ако си тръгнал да правиш с пръдня, боя, просто си пръдни и не се напъвай. Отвори си биричка и започвай да четеш! За шпакловка пък още по малко.
Няма аз да я правя топлоизолацията, а майстори просто искам да знам дали да наложа мнението си относно шпакловката с лепилото, защото те ще работят с каквото каквото им кажа и дам и както им кажа или да го хвърлям лепилото и да купувам Баумит СтарКонтакт?!
chapara - майстор
Налагайки мнението си за матеряла, фактически губиш гаранцията и нямаш право на претенции! Не хвърляй лепилото, опаковай го с наелон за да не дърпа въздушна влага и си го съхрани, минимум 2 години ще издържи.
feikot - специалист
Чапър, да няма някаква нова тенденция сега за дюбелите да се слагат сред замрежването ? Въпроса ми е напълно сериозен, защото в момента точно това правя и си пера дюбелите преди мрежата.
Lutchezar - майстор
Някога и аз така, първо дюбелите, 1 см, мрежа, още 1 сантиметър и се получи истинско, а не като сегашните 2-3 мм заедно с мрежата вътре...
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Външна изолация на къща - разлика преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: