• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15
Напишете въпрос свързан със санирането.
kr1100 - майстор
[quote=шоп
Едно време старите хора за тази цел от южната старана са садели орех или лозница.
Естествен климатик.
Лятото сянка-зимата слънце.
[/quote]

Не е задължително .от юг тераса на 2 я етаж и няма слънце на 1-я етаж.
kr1100 - майстор
naster ...[/quote написа:
да не те нарочи кълвач , че няма спасение. Упорито и постоянно чопли по изполацията. Гониш го и след малко пак започва да чука.
fbr - майстор
чет фев 27, 2020 5:00 pmkr1100 написа:



Не е задължително .от юг тераса на 2 я етаж и няма слънце на 1-я етаж.
И става един хубав термомост на тавана на 1 вия и на пода на втория етаж.
Hursa - майстор
пет фев 21, 2020 11:58 pmV1978 написа:
Интересна тема, даже много интересна, на повече от година, а само десетина са се похвалили :?
Логиката сочи, че ...
Може би, защото рядко някой смята, че е необходимо да пише за нещо очевидно за него. Например, малко са тези, които ще споделят - "Днес навън температурите бяха отрицателни, но аз излязох добре облечен и затова не замръзнах, както ако бях излязъл по риза." Също логично е и да не смятаме, че ако към ризата добавим ушанка и слънчеви очила, ще ни е много по-топло.
ср фев 26, 2020 11:36 amV1978 написа:
Много конкретен пример съм дал, който никой не е оборил с факти
Това ли е примерът?
пет фев 21, 2020 11:58 pmV1978 написа:
Не знам....
Дали повечето случаи не са като един роднина в Драгалевци, който даде над 10 000лв на тумба м@нгали да му нацвъкат фасадата с 10см фибран и за целия отоплителен сезон "спести" 1 (един) тон пелети на стойност 400лв. Да е жив и здрав - след 25-30 години ще си върне "инвестицията" (опаа.. забравих, че "излолацията" няма да изкара 25 години). Сега като го попитам дали е доволен от изолацията, отговорът е само един празен поглед... и тишина.
За някой може и да е „търкане на билетчета“. Но има възможност да се пресметне (оценъчно) ефекта от топлоизолацията и на базата на резултата, всеки може да реши за неговия "случай" – заслужава ли си поставяне на такава и до колко си заслужава.
naster - майстор
чет фев 27, 2020 5:25 pmfbr написа:
чет фев 27, 2020 5:00 pmkr1100 написа:
Не е задължително .от юг тераса на 2 я етаж и няма слънце на 1-я етаж.
И става един хубав термомост на тавана на 1 вия и на пода на втория етаж.
Но не е задължително балконът да е конзолен. Имаме такова изпълнение на И-ЮИ без плоча.

Прикачен файл

FB6CFA00-4433-40C3-B2E3-D5E1C84CAADC.jpeg
brick - специалист
пет фев 28, 2020 4:06 amnaster написа:
Но не е задължително балконът да е конзолен.
Когато не е конзолен, не му викат балкон :)
naster - майстор
Добре, лоджия, защото не е и тераса :)
fbr - майстор
Лоджията е съвсем друго нещо. По коректното е рампа :-D
naster - майстор
Така де, правилна забележка. Имах предвид, че не е задължително да е конструкция тип "балкон" - продължение на плочата на етажа (въпреки че още се бъркам, очевидно), . Нарекох го лоджия, защото така го беше кръстил в офертата строителя, защото е затворено от 2 страни. Така де, I stand corrected.
schuldiner - майстор
naster

Балкон е извън фасадата, с парапет, открито отгоре.
Балкон с колони към земята - тераса, вкл. покривна тераса.
Тераса с покрив - веранда.
Балкон без колони със стени и покрив - еркер.
Балкон навътре от фасадата - ниша, лоджия.
Демек всичко е балкон, ама остъкленият балкон в панелката си остава остъклен балкон.
Твоето е чардак, струва ми се. За разлика от останалите думи е с български произход.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15

Тема "Външна изолация на къща - разлика преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: