• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Напишете въпрос свързан със санирането.
schuldiner - майстор
Предавам се. Нито от картинката на Вlue фащам, нито от обясненията на Хурсът.
Затова да се върнем към заглавието - десет см вата плюс дървен садинг на соц тухла за 30-35 лв./м2 общо с безплатен труд на мен ми супер.
andy_forresite - майстор
Каква е разликата между сегашните разходи за отопление и преди, schuldiner?
КИМИ - специалист
Никой не смята, че скъпата топло изолация се изплаща след 10 години.

Така сигурно си теглите и кредите да ви еВа,
но банката ви е прибрала лихвите, така че след 15 сте на нула. :-D
шоп - майстор
пон ное 09, 2020 8:30 pmКИМИ написа:

но банката ви е прибрала лихвите
Къде дават лихви?:-)
Hursa - майстор
Затова се смятат топлозагубите без и със топлоизолация, за конкретния случай. Смятат се разходите за топлоизолацията, разходите за отопление. И всеки сам си решава - дали да дава пари за такава, каква да бъде, колко "дебел" да е топлоизолационния слой. (Има и подобряване на комфорта, но кой го мисли.) Десет години? Който мисли така, да не слага топлоизолация. Зависи с какво се отоплявате, колко ви струва, какви температури поддържате и от много други фактори.
schuldiner - майстор
@andy_forresite
Топлоизолацията ми е частична - само спалните на триетажна къща. Определено има ефект, но за финанси не ме питай, не правя икономии и сметки, а и всяка зима е различна. Например миналата беше много мека, но март-април си стояхме целодневно вкъщи и отоплението отиде 50% отгоре. Горя дърва в печка с водна риза и два етажа радиатори, към сто квадрата общо отопляема площ. Зареждам за 1000 лв. в началото на сезона, колкото докарат - толкова и колкото стигнат, после пак. Жена ми казва, че е по-комфортно от преди, аз разлика не виждам, щото спя на отворен прозорец. Т.е. и преди, и сега зареждам за хиляда, но субективно е по-уютно.
Сайдинга го направих, защото къщата е на 35 години и мазилките се рушаха. Вата 10 см с пародифузна мембрана е 5 лв., конструкцията - 10. Финишът е по избор от 15-20 за дъски или циментфазер, до 40-50 за клинкер и други глезотийки.
Може да не намирам голяма разлика в топлото, но има огромна във външния вид и функционалността. Казвал съм го и тук: десет кубика стиропор ми стояха в склада години наред, трудът ми е без пари... не искам и това е. Ако ще е топлоизолация на стара къща - вентилирана фасада. Ако е нова къща - същото или двоен зид, или направо щендерни стени /гипсова шпакловка-гипсфазер-вата-мембрана-циментфазер-циментова шпакловка/.
BLUEPUPIL - майстор
пон ное 09, 2020 9:14 pmnikolov333 написа:
Нещо за блу-то..


Ама ако BLUE-то е там, ще им завре
по една мистрия @нално, затуй дето
гудиха хубавите ст. греди по този
безотговорен начин. Трябваше да има
общ ст. бет. пояс над двете стенички
или вътрешни ст. колони, покрай стените
всяка с подходящ фундамент.
Svetoslavoff1 - майстор
Май някъде на Острова е снимано клипчето. Доколкото знам, там сеизмичните условия са доста по-благоприятни, отколкото у нас. Та може би затова си карат по-лежерно...
шоп - майстор
Иде криза, положението е страховито. Много хора сега пият и ядът, щтракат пъсти, живеят ден за ден и не мислят, че идват времена, когато много хора няма да могат да си покриват енергийните разходи.
Едната причина е, че енергоносителите поскъпват, а другата, че не се инвестира в изолация и рекуперация.
Много хора кътат пари в банки и пак инфлацията ще си свърши работата.
Така мисля аз.

Днес изолирам една тераса 1.5х5,8м
Ще използвам около 3,3м3 фибран
Дебелина на изолацията 40 или 45 см. Гоня и ниво. Тръбите за парно трябва да се скрият и нивото да достигне до цокъла от гранитогрес.
Снимки от днес.

Прикачен файл

SAM_9810.JPG
SAM_9810.JPG (84.32 KиБ) Видяна 1321 пъти

Прикачен файл

SAM_9809.JPG
SAM_9809.JPG (103.49 KиБ) Видяна 1321 пъти

Прикачен файл

SAM_9808.JPG
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Външна изолация на къща - разлика преди и след" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: