• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Hoвoceлckи - майстор
https://www.iskra.bg/padna-izolatsiata- ... v-plovdiv/
Според мен белята тръгва с отлепване на плоскости от сачака? До колко е допустимо подобно лепене към дърво (ламперия)? До колко е нормално шпакловката да се отлепи така безусловно от стиропора, макар и под нетипично натоварване? На какво бихте заложили като водеща причина: некачествен материал, неправилно избран такъв, неправилна технология, некадърна работа ... друго?
Билян - специалист
Големите комисионни след тях не остават пари за изпълнение. Наказани сме ,че сме се родили в тази държава. За съжаление никой не иска да я промени.
muhala - майстор
Според мен една от причините е, че е нанесено лепилото след като е сложена мрежата. Другата причина е лепилото. Теракола не е лепило за изолация.
Djack - специалист
Слаб контрол, кофти лепила, слаб контрол, липса на дюбели, слаб контрол, немъчени пари - тотална безотговорност и безхаберие!
Antonii - майстор
Личното ми мнение е, че нещата са за съд и на изпълнителя, и на надзора, и на всички по веригата, които са прибирали пари за нищо.
Djack - специалист
ср юни 26, 2019 10:57 pmAntonii написа:
Личното ми мнение е, че нещата са за съд и на изпълнителя, и на надзора, и на всички по веригата, които са прибирали пари за нищо.
Няма как да стане, защото възложителя е взел от ония същите немъчени пари! Най-много сега да вземат втори път и да възстановят щетите!
EDI - майстор
Проблема видимо е в компрометирано отводняване и подливане под стряхата.Друг е въпроса, защо там има ЕПС, а не само шпакловка и мрежа.
Hoвoceлckи - майстор
Еди ме изпреварил току-що, но ми е жал за писането та ще го кача :wink:

Била правена преди 6 - 7 години. Ако проблемът е некачествени материали или калпава работа, ми се струва, че не би издържала толкова. Имам съмнения относно облепването на стрехата. Някой наясно ли е това нормално ли е?
Друго - теч покрай улука. Дори и лепилото да лепи за дърво, дори и да са сложени винтове вместо дюбели (за допълнително подсигуряване), за толкова време (та и за по-малко) едно загниване на дървесината не ви ли се струва достатъчна причина?
fbr - майстор
Стрехата според мен е бетонна, а не дървена. Бетона е бил измазан, но най-вероятно вече подкожушен, и вместо да го доизкъртят, измажат(днешните майстори таван не могат) и после шпакловат, направо са лепнали стириопора отгоре, всъщност отдолу.
kozl - майстор
ср юни 26, 2019 10:23 pmHoвoceлckи написа:
https://www.iskra.bg/padna-izolatsiata- ... v-plovdiv/
Според мен белята тръгва с отлепване на плоскости от сачака? До колко е допустимо подобно лепене към дърво (ламперия)? До колко е нормално шпакловката да се отлепи така безусловно от стиропора, макар и под нетипично натоварване? На какво бихте заложили като водеща причина: некачествен материал, неправилно избран такъв, неправилна технология, некадърна работа ... друго?
А според мен това е стоманобетонова стреха и нема кьорав дюбел през кюфтетата. А ако има дюбел, то тарикат мАсторете ги слагат само за бройка за пред надзора. Оти ако ги опънат и те излизат.
И все пак гаранцията по тези програми е мин 3 г.
А пък мрежата редовно се полага с една ръка шпакловка. Но и с две да е пак ще я разпори при откачане на топлоизолация с кюфтета и повличане.
  • 1
  • 2

Тема "Каква е основната причина според вас?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: