Напишете въпрос свързан със санирането.
shadowman - майстор
Ще правя ремонт на стена която отсреща е баня. Влагата идваща от банята разруши мазилката и сега има нужда от нова. Смятам да направя и някаква хидроизлация и за сега се спирам на фибран (не ми е това работата и слушам само съвети). Само да кажа,ч е догодина ще се прави ремонт на банята и там също ще се сложим някаква хидроизлоцаия.
Ето и снимка по долу на стената, какво бихте ме посъветвали за по-добър ефект.
LazarGanev - "Велик майстор"
От какво е тази влага? Да не би да имаш спукан водопровод? В никакъв случай това не може да е от парата при къпане. Банята няма ли вентилация по някакъв начин? Хидроизолация откъм стаята е безсмислена, трябва да се отстрани причината.
EDI - майстор
Каквото и да сложиш в тази стая, ще имаш проблем, ако не отстраниш източника на влага.Изолацията следва да е в банята.Може да пробваш с шлама на ЦЕРЕЗИТ - СЛ63 мисля, че беше, но няма гаранция, че ще изолира.
georgiarg - специалист
Влагата се дължи на някакъв теч, а не само на изпаренията от банята. Оправи си вентилацията на банята, провери за течове и изолирай стената в банята към това помещение.
shadowman - майстор
Значи няма на тази стена никакви тръби, отсреща е банята, тя е пристройка към къщата и така с годините, малко по-малко... също така влага идваше от покрива и който е на по-ниско ниво и влага избиваше на половин метър под тавана, но сложихме хидроизолация.
Идеята ми е тази стена да я направя с фибран (действал като хидроизолация), а другата година ще се ремонтира банята и тогава ще я изолирам и от там.
Питам дали ми е добра идеята... или ако не подскажете.
velsi - Почетен майстор
Принципно е добра, но кое ти гарантира, че от влагата няма да се отлепи фибрана?
shadowman - майстор
Влагата не е страшна, просто с времето си (години) разруши мазилката и помогна за изгниването на дюшемето. Сега е спряна от горе и се надявам, че докато направя ремонта на банята догодина няма да стане някой гаф.

Тема "Ремонт на стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: