Напишете въпрос свързан със санирането.
... За съжаление полезни теми тръгват в грешната посока почти винаги... Ще направя нова за дискусия (след време), понеже темата е интересна.
Вирти, както правилно заключи оная тема и понеже изрази желание за още знания, ще трябва да четеш- то тука сичко си е написано, въпреки, че бях скептичен, особено на пръв прочит, в раздела.
Визирам прашасалите теми. Пресните...някои миришат.
Хм, ония, дето разбират, са се отдръпнали.

Отдавна не работя, освен върху мене си, та не търсех нови знания.
Оказва се, че хората не четат откритата топла вода, а се чукат по чукарите да я търсят.

Оня, Кръстев, е от хората дето никога няма да признаят грешката си. Търси помощ, но не е готов да я приеме, щом не съответства на неговите разбирания. А те са грешни. Показателно е, щом е направил нещо, на своя глава и само на база реклама, след което бере плодовете на глупостта си.

Шопе, мухълът е в къщата на Кръстев, по ъглите на външните стени, където мултипора спира да работи. Термомостовете са там.
Защо, след като е направил вътрешна ТИ с перфектния материал, в крайна сметка решава да постави ТИ и отвън?
Неосъзнато иска да измести точката на оросяване извън къщата си (извън обитаемото вътрешно пространство, някъде между външната ТИ и стената). Така обаче пак решава проблема частично, щото СТЕНАТА е неговата къща. Къщите имат и прогнозен живот, в зависимост как са направени. Някога, без да са биле толкова учени (дали), са правили къщи дето ги има и до днес. Пример- Дряново. Дърво, без един пирон.
Да го прави, след като се образова сам. Добронамерено исках да помогна, докато не прояви "магарешкия" си характер. Не искам да обидя магаретата.
Перфектното решение на проблема му, вече е доста скъпо.
С поставянето само на външна ТИ ще реши проблема частично. Е, ще каже, че е супер, но аз знам колко.
Преслав също подсказа, но няма кой да мисли.
Калин също. Даже има тема, човека (от съвсем друго естество), която ми е била като учебник.

Жалко е, когато в раздел, няколко дни седи последно мнение от модератор.

Разклати, преди употреба и после изтрий!
Вътрешно изпълнение на топлоизолация, с вата, на конструкция.
https://photos.app.goo.gl/UMtqtyPWiWun45s66
Некадърно изпълнение, на компрометирана система.
Не помня преди колко години е ремонтирана сградата, но не са повече от 10.
Гипса подпухнал, а отдолу ръжда. Защо? Влага. Ае да не ми е в къщата!

Изпълнението е вътрешно, за да има красива фасада, като на ДедоСтойко, в другия раздел.
https://photos.app.goo.gl/mr4kugBnYGBGW1Sa7
А фасадата компрометирана и тя, горката.
За да се направи както трябва, е много скъпо. Не че не са взети големите пари, но направията е калпава.
Не правете така в къщите си!
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на пет авг 16, 2019 8:20 pm, променено общо 1 път.
Virtex - майстор
Вторият линк не се отваря.

Относно първият - дефакто ако има влага, има ли значение каква е изолацията ? Ако не се спре и EPS и XPS ще имат проблеми, обитателите също.

Ако има влага и "избие" и трябва да се маха изолацията, какво е отдолу...надали има значение, трябва да се сменя всичко.

Това като размисли, аз клоня към вата и ми е ясно, че ако има влага ще стане кофти, но то има ли влага, и само ГК конструкция да е, влагата е гадно нещо.
пет авг 16, 2019 7:40 pmVirtex написа:
Извинявам се! Оправих го.
Относно материала- няма значение какъв е ползван.
Влага има, заради термомостовете.
Термомостове само с вътрешна ТИ не могат да се избегнат. Живеем в къщи, не в капсули.
За мен, вата на конструкция, като вътрешна ТИ е допустима САМО когато е изпълнена външна ТИ. Относно количества и сантиметри- по натам, ако някой го интересува.
Преслав намекна нещо- изпълнено с EPS или XPS, влагата ще е само по ъглите на помещението, там където има термо мост (без външна ТИ). Инак ще си е някъде в стената, където не е проблем за здравето на обитателите (с дебела вътрешна и външна ТИ, както смята да направи Кръстев) Проблем е за здравето на стената- къщата.
Спомена махане на гипса. Това смятах да препоръчам на Сърдитко, макар да знам колко е скъпо. Самият аз едва ли бих го направил, впредвид колко съм богат, макар и сноб. На чужд гръб е лесно.

Извинявам се и за неправилното заглавие на темата!
Ако намериш подходящо, налагай го! Или пък ако я смяташ за неперспективна- затривай!
Ремонтът на помещението е напреднал, та направих още една снимка.
Дано е показателно за мислещите!
https://photos.app.goo.gl/iUUdZdXfmT6YAkWF9
Вижда се къде е ватата, вижда се мухълът....
Следи има по цялата височина на помещението.
Напомням, че изпълнената ТИ система е само вътрешно.
Pooh - майстор
ср авг 21, 2019 11:22 amТрифон П.Трифонов написа:
...
Напомням, че изпълнената ТИ система е само вътрешно.
Аз СИСТЕМА - не видях! САмо свободни съчинения, на безграмотен изпълнител! Във ВСЯКА система, за вътрешна топлоизолация - влиза и паропреградата, както и ПОНЕ два слоя гипсокартон. С подобни изпълнители - и от НАСА да докарат материали - читав резултат, няма да има! :wink:
ср авг 21, 2019 12:32 pmPooh написа:
Аз СИСТЕМА - не видях! САмо свободни съчинения, на безграмотен изпълнител! Във ВСЯКА система, за вътрешна топлоизолация - влиза и паропреградата, както и ПОНЕ два слоя гипсокартон. С подобни изпълнители - и от НАСА да докарат материали - читав резултат, няма да има! :wink:
Ама моля те!!! Това е обществена сграда, в гр Аксаково.
Вероятно е бил обявен конкурс и е избрана най добрата оферта.
Качвал съм и други снимки на добре свършена работа, платена от бюджета на общината. Това са нашите данъци. Картинката е подобна в цялата страна.
Некадърната работа съм я документирал все наблизо, до сградата на община Аксаково. Читалището го правиха последно. Там сякаш го направиха добре и дано!

Както и да е изпълнена една система за вътрешна ТИ, тя не може да избегне всички термомостове. Необходима е и по интензивна вентилация, което води до загуби на енергия, която за да избегнем, трябва да изградим и скъпа вентилационна система... Излишно, скъпо, сложно, трудно...
Lutchezar - майстор
От възрастен архитект получих следния съвет:
Ако има вата зад гипсокартон, тя трябва да се вентилира. От долу с малки решетки за да не влиза нищо, а отгоре може гипсокартонът да не е до тавана...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср авг 21, 2019 5:20 pmLutchezar написа:
От възрастен архитект получих следния съвет:
Ако има вата зад гипсокартон, тя трябва да се вентилира. От долу с малки решетки за да не влиза нищо, а отгоре може гипсокартонът да не е до тавана...
Архитект няма много общо с тези неща. Особено възрастен... На каква база му е мнението?
Lutchezar - майстор
Ако цитирам точно без негово съгласие няма да е редно. Да кажем така е изолирана една операционна в известна болница. Това е от преди няколко месеца.

Просто ме накара да се замисля и за този варирант. Някой друг с мнение относно вентилиране на вата с решетки в гипсокартон?

Тема "Саниране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: