Напишете въпрос свързан със санирането.
VLADO66 - майстор
Че има почва, има.Покривната изолация с малки изключения е вътрешна.
пет авг 23, 2019 1:08 pmVLADO66 написа:
Че има почва, има.Покривната изолация с малки изключения е вътрешна.
Съгласен.
А за жилища?
VLADO66 - майстор
За жилища също, обаче е дискутирано надълго и широко тук през годините- трябва да отговаря на някои условия и да има вентилация в помещението, а и никакви термомостове, защото там се образува мухъл.
пет авг 23, 2019 2:15 pmVLADO66 написа:
За жилища също, обаче е дискутирано надълго и широко тук през годините- трябва да отговаря на някои условия и да има вентилация в помещението, а и никакви термомостове, защото там се образува мухъл.
Тук не съм съгласен. За жилища не е същото. Масово се прави външна ТИ.
Е тва, за вентилацията, съм го писал назад, в началото.
Термомостовете са проблема, няма как само с вътрешна.
Pooh - майстор
пет авг 23, 2019 2:28 pmТрифон П.Трифонов написа:
Термомостовете са проблема, няма как само с вътрешна.
Всъщност, при многофамилни сгради - блокове и кооперации - единственият сигурен начин, да не се отоплява Космоса е - вътрешната изолация. ЦЯЛОСТНО! Всички повърхности - стени, подове и тавани. За вътрешните стени - може да се направи малък компромис с дебелината на изолацията/ватата, но трябва да я има. Евтиното решение е - бутане на всички преградни стени и възстановяванието им - като леки преградни стени. Още по-удачно е, при нови сгради - вътрешните прегради, да се изпълнят СЛЕД изолирането на периметъра на жилището.
Иначе - ето какво се случва масово, при лепенето на полистирол по фасадата (не мога да се изчекна и да го нарека "външна изолация", защото - не е, а още по-малко пък - "саниране", както придобива популярност напоследък ...). Синичкото е - това, което масово се изпълнява, а червеното - това, което трябва да се изпълни, за да няма термо-мост, при наличие на балкон или тераса. Това е само готов пример, който имам под ръка.
Прикачен файл:
Izolacia_xx.jpg
Важно е, да не се пропускат етапи и детайли, при всяко едно изпълнение. Примерно - при вътрешно изолиране с вата и гипсокартон, задължително трябва да има паробариера между ватата и гипсокартона, гипсокартона се полага на 2 слоя, местата на излази на комуникации - осветление, контакти, ключове, евентуално - ВиК ... задължително се уплътняват допълнително, за водоплътност.
По темата - много фермани могат да се изпишат, но вече няма кой да ги чете - всички станаха специалисти, гледали са клипче в Youtube и "кой си ти, че да им даваш акъл..." :wink:
съб авг 24, 2019 5:24 pmPooh написа:
Всъщност, при многофамилни сгради - блокове и кооперации - единственият сигурен начин, да не се отоплява Космоса е - вътрешната изолация. ЦЯЛОСТНО! Всички повърхности - стени, подове и тавани.
...
По темата - много фермани могат да се изпишат, но вече няма кой да ги чете - всички станаха специалисти, гледали са клипче в Youtube и "кой си ти, че да им даваш акъл..." :wink:
Пълни глупости.
Примерът ти показва как не трябва да се оставят нещата- е по лесно и евтино.
Искам да дишам, не искам да живея в капсула или подводница, на невероятната цена, скрита зад вносни думи.

http://www.toploizolacia.eu/vidove.htm

През годините съм попадал на омайници, взели парите и след появата на мухъл телефоните не отговарят.
Добре направена ТИ отвън и хората са доволни.

Всички "многофамилни сгради", които се санираха, през последните години, са топлоизолирани отвън.
Pooh - майстор
съб авг 24, 2019 7:05 pmТрифон П.Трифонов написа:

Пълни глупости.
Прекрасно заглавие, на насписаното под него ...

Примерът ти показва как не трябва да се оставят нещата- е по лесно и евтино.
Не разбрах точно какво показвал примерът ми. Кое точно е по-лесно и евтино, плътното опаковане по всички ВЪНШНИ контактни повърхности? Сигурен ли си, че имаш опит в строителството?

Искам да дишам, не искам да живея в капсула или подводница, на невероятната цена, скрита зад вносни думи.
И аз. По тази причина - НИКОГА няма да си опаковам жилището с полистирол (пластмаса, ако не знаеш какво е точно)! Наясно ли си, какво количество влага (вода всъщност), могат да поемат 2 слоя гипсокартон? А че при намаляване на влажността в помещението я отдават обратно и по този начин имат климатизиращ ефект? Като цяло - думите ти - описват облепянето с полистиролче на външните стени ... Забавно е, защото си мисля, че друго си мислил, пък то какво излезе ... :lol:

http://www.toploizolacia.eu/vidove.htm
Статийка, писана от производители на полистирол, която е пълна с ... нека ги наречем - неистини. Пускана е многократно из Форума, както и е оборвана многократно. Нито имам време, нито желание да го правя отново. Който има глава на раменете и може да мисли - да отвори някой учебник по Физика на Термодинамика и да почва да мисли. Някой беше писал - "Не студа влиза в стаята, а топлината - бяга." В този ред на мисли - факт, наистина има един сезон, когато външната изолация, е по-ефективна от вътрешната - лятото. :wink:

През годините съм попадал на омайници, взели парите и след появата на мухъл телефоните не отговарят.
За над 20 години практика - мухъл ЗАД гипсокартон, съм виждал 5 пъти, като при 3 от тях - в следствие на теч. Но виж - не мога да изброя мухлясалите стени след - "Направихме външна изолация, сменихме прозорците и почна да тече вода по стените..." Само във Форума има толкова много подобни теми и казуси, че всяко обратно твърдение, е меко казано - смешно.

Добре направена ТИ отвън и хората са доволни.
Явно няма добре направена "ТИ отвън" ... теоретично - би могло и да има, но вече дадох пример, как ТРЯБВА да се изпълни, за да няма термо-мостове. Покажи една, поне една сграда, изпълнена по този начин и ще си изсипя пепелника на главата и ще призная, че си прав ... че Земята е плоска ... и каквото още пожелаеш :wink:

Всички "многофамилни сгради", които се санираха, през последните години, са топлоизолирани отвън.
Искам да видя САНИРАНА сграда в България! Не такава с налепен по фасадата стиропор ... САНИРАНА! Повтарям, за кой ли път - лепенето на полистирол по фасадата - не е топлоизолиране.
Явно няма да стигнем до консенсус. Без технически доводи - спор не се води. Надявам се - който може - поне да се замисли - къде и от кога станаха масови конденза и мухъла в жилищата. мисля да огранича участието си и в тази тема ... уморително е да спориш с радиоточката.
Добре, така да е!
Примерът от заключената тема, на Кръстев, е показателен.
Ако съм богат, вата отвън, не полистрол, полистирен.....и нищо вътре, освен ако няма друг начин.
За 15 години видях това и онова. При некомпетентна работа всичко може да се компрометира.

Тема "Саниране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: