Напишете въпрос свързан със санирането.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тези неща са измислени в САЩ, почти всичко там е с картон и вата строено. Ватата им е на дюшеци напъхани в чували. Визуално, не мога да кажа какви са им чувалите. Има и вата без чували. Там много се пазят да не вдишват неща, та винаги съм мислила, че чувалите са заради това. При обичаен ремонт, събарят картона, вадят ватата и я сменят. Имам снимки от хюстънско наводнение. Просто оголват долу стените до средата, ватата си е гола .... По-влажно от Хюстън, може би е само в лагуната... Зимата там си става минус градуси, за малко
Та си мисля, термомостовете еват системата, не друго
Lutchezar - майстор
Леле колко си ранобудна!
Има логика, трябва да се разтърся по тамошните сайтове за конструиране, току виж намеря някоя схема със сметки.
naster - майстор
Ако вентилираме ватата, не осигуряваме ли въздухообмен и конвекция, което е обратното на изолация?
VLADO66 - майстор
Вентилира се от външната страна.Използва се плътна вата, каширана с пародифузна мембрана.
чет авг 22, 2019 3:27 pmVLADO66 написа:
Вентилира се от външната страна.Използва се плътна вата, каширана с пародифузна мембрана.
Как се вентилира Вътрешна ТИ от външната страна?
Lutchezar - майстор
чет авг 22, 2019 3:13 pmnaster написа:
Ако вентилираме ватата, не осигуряваме ли въздухообмен и конвекция, което е обратното на изолация?
При положение че не е принудително, предполагам че вентилирането и загубите от конвекция са пренебрежимо малки в сравнение с общия ефект.
VLADO66 - майстор
чет авг 22, 2019 3:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет авг 22, 2019 3:27 pmVLADO66 написа:
Вентилира се от външната страна.Използва се плътна вата, каширана с пародифузна мембрана.
Как се вентилира Вътрешна ТИ от външната страна?
Каква вътрешна страна? Става въпрос за вентилирани фасади.
пет авг 23, 2019 8:19 amVLADO66 написа:
чет авг 22, 2019 3:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
чет авг 22, 2019 3:27 pmVLADO66 написа:
Вентилира се от външната страна.Използва се плътна вата, каширана с пародифузна мембрана.
Как се вентилира Вътрешна ТИ от външната страна?
Каква вътрешна страна? Става въпрос за вентилирани фасади.
Явно ти си мислиш. Прочети от начало!
Снимките, които съм качил, а и коментарите после, са за вътрешна ТИ.
Темата я направих по повод заключената, на Кръстев, дето има вътрешна иска да прави външна, но ми се разсърди нещо, без да съм го щипал.
VLADO66 - майстор
Е какво има да се вентирира отвътре.Движението на пари е отвътре навън.
пет авг 23, 2019 9:58 amVLADO66 написа:
Е какво има да се вентирира отвътре.Движението на пари е отвътре навън.
Мене не питай, за вентилиране отвътре! Някой нещо е писал назаде.
Заглавието на темата е сгрешено, но Виртито май не иска да го опрай.Ако си прочел набързо двете страници, се трябва да си хванал същината.

"Има ли почва у нас въгрешна ТИ система- къде, колко, кога, как, какво, кой и защо?"

Тема "Саниране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: