Напишете въпрос свързан със санирането.
taylor1 - напреднал
Здравейте, предстои ми цялостно саниране на двуетажна къща. Спрял съм се на изолация със сайдинг и каменна вата. Ще помоля за съвет и лични впечатления за фирма, която извършва подобен род дейност.
шоп - майстор
вт авг 13, 2019 1:41 pmtaylor1 написа:
Ще помоля за съвет
Моя съвет е да монтирате върху метална скара.

Смешните скари от летви за под керемиди лично за мен са пари хвърлени на вятъра.
Все пак ако държите на дървена скара не пестете. Качествен, сух, импрегниран, без кора...
Успехи!
Virtex - майстор
Тук е желателно да се дискутират технологии, не фирми :)
taylor1 - напреднал
вт авг 13, 2019 2:24 pmVirtex написа:
Тук е желателно да се дискутират технологии, не фирми :)
Технологията за мен е ясна.. Метална скара + 10см каменна вата, мембрана и обработка на ватата срещу насекоми и гризачи....
Въпрсът ми е мнение от хора имащи информация от първа ръка за фирми изпълнители на подобен род дейност.
EDI - майстор
Не бих сложил метална скара, ако го правех за себе си.Има качествена дървесина точно за такива цели.То и сайдинг не бих си сложил, но това е друг въпрос.
Virtex - майстор
вт авг 13, 2019 3:16 pmtaylor1 написа:
Въпрсът ми е мнение от хора имащи информация от първа ръка за фирми изпълнители на подобен род дейност.
Ако се стигне до реклама от типа "ползвай тази фирма" темата няма да оцелее :)
вт авг 13, 2019 3:29 pmEDI написа:
Не бих сложил метална скара, ако го правех за себе си.Има качествена дървесина точно за такива цели.То и сайдинг не бих си сложил, но това е друг въпрос.
"Защо" и по двата въпроса ?

Какво е предмството на дървената скара спрямо металната ? Ценово не знам как стои въпроса, предполагам такава дървесина няма да е евтина.

Защо не сайдинг ? Истински вентилируема фасада с топлоизолация нали е хубав вариант :)
Чираче - майстор
Личен опит нямам. Но имам наблюдения от къщата срещу моя двор. Преди 11 г. монтираха такъв пластмасов сайдинг върху дървена скара и рехава вата. Тогава съседа се хвалеше, че гаранцията била 50 г. Нямам представа как се дава такава гаранция, и на какво основание? При положение, че тогава едва навлизаше за ползване.

В момента гледам от далеч. Пластмасата си е променила коренно цвета. Вероятно и свойствата.

Иначе съм за метална скара, съответно грундирана и боядисана с автоемайллак. Практически става вечна. Но не съм привърженик на пластмасовия сайдинг.
naster - майстор
Има и вариант за контактна фасада с 10см от плътната вата, около 8 дюбела/м2 и шпакловка с мазилка. Ако освен не държите на сайдинга.
andy_forresite - майстор
Градушка не нанася ли повече пари по мазилка в сравнение с пластмасова облицовка?
По принцип харесвам сайдинг, но не знам тази кандаликаща се вата доколко прави нещо. Имам отзиви от 2 човека и казват че има голяма разлика. Дори в едната къща (2 етажа) било хладно като с климатик. Не знам как става това при наличие на отделяща се топлина от ТВ, РС, хладилник/ фризер, хора, осветление и да не споменавам готвене... "Като с климатик" го разбирам без охлаждане.
Металната скара звучи добре като здравина. Вече термомостовете ... сигурно ги има в повече от дървената скара.
VLADO66 - майстор
Не се прави с метална скара, защото профилите са скъпи.Термомоста е практически почти никакъв.Тук във форума имаше тема на човек, правил къща с 10 см. изолация на кръстосана скара. Може да се направи дърво, но както казаха и по-горе, трябва да е импрегнирано и крепежите да са в съответствие с основата в която влизат, а не да се намаат навсякъде пирон дюбели и на първия по- силен вятър всичко да е долу.На мен също не ми харесва сайдинга, който масово се слага в България, виж HPL панели е друга бира, ама и друга цена.

Тема "Съвет за изолация със Сайдинг система." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: