Напишете въпрос свързан със санирането.
шоп - майстор
вт ное 26, 2019 12:07 amBoxo написа:
Клоня към такива изработени от неръждаема ламарина, поради здравината и дълготрайността, но цената е
Е колко да е. Купуваш си неръждаеми изрезки от 3мм ламарина ( ако се разтърсиш в ОЛХ и Базара - има)
купуваш ги на килограм и си ги правиш сам. Ако не ти се занимава ги даваш на фирма с гилотина, абркант и щанца
За мен неръждавейката е единственият приемлив вариант.
вт ное 26, 2019 12:07 amBoxo написа:
Поцинкованите планки са краен вариант, но засега не съм видял нещо по-дебело от 3мм, а не искам това нещо да ми падне на главата......
Правиш си ги сам от колкото дебела ламарина или шина искаш и ги даваш за поцинковане. Ако близко до Вас има ЗГП задължително там.
kuuuuuul - майстор
Като правите сметките за изолацията имайте във предвид:Променят се подпрозоречните дъски или там каквото е,улуците също се изместват,покрива се част от дограмата което на места може да се окаже проблем,при мен например на някои места вече не стават решетките за комари и още други такива на глед дребни неща които могат да създадат проблем.На мен ми излезна към 17000лв сметките за отопление за зимата са ми около 1000лв смятайте кога ще се изплати това вложение.За да се постигне по добър ефект трябва да се мисли още при проектирането на сградата,всичко направено в последствие са кърпежи с неизвестен ефект.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Моето предложение за theagent е:
1..Държач/дистанционер/окачвач- ГВ шина, по твой дизайн и предпочитание- дай ги някъде да ти ги разкроят и заварят.
2..СО „П“ 80х40х3 (100х60х3; 120х60х3; 140х60х3).
3..Дървени гредички монтирани към фланша (40/60мм) на СО.
4..Въздушна междина, в която има добро движение на въздуха.
5..Дървен сайдинг.
Обосновка:
1..Термомостта който правят стоманените планки за окачване е малък и се компенсира от няколко мм по-дебела изолация.
2..Окачвачите и СО не се поцинковат или боядисват. При очакваните теоретични темпове на корозия е по изгодно да се дадат пари за по-дебели стени на профилите и държачите отколкото да се търсят поцинковани.
Ако тухлите не са боклук, давам гаранция за стоманените части и тяхното закрепване/сглобка от 30години преди да се правят локални ремонти и 50 години до пълната им смяна/замяна.
theagent - специалист
вт ное 26, 2019 11:12 amkuuuuuul написа:
Като правите сметките за изолацията имайте във предвид: ...
В случая става въпрос за ново строителство, а не добавяне на сайдинг към нещо вече направено.
Т.е. въпросът е как най-добре да се изпълни предвидената за облицоване част от фасадата.

вт ное 26, 2019 12:19 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Моето предложение за theagent е:
Дебелината на профилите от гледна точка най-вече на устойчивостта на корозия?
Дървени гредички с цел по-лесен монтаж на сайдинга или други съображения?

Тухлите са Поротерм N+F 25 лайт
naster - майстор
вт ное 26, 2019 1:54 amtheagent написа:
По ред на номерата...
При избора на каквито и да било технологии по нашия градеж най-много ме е притеснявало изпълнението, или по-точно опитът с технологията и детайла, а не технологията сама по себе си.

Мога да дам идея, понеже не се търси най-тънката лайсна: в моята тема е описано как е монтирана дограмата пред фасадата. Дървена конструкция от сушени слепени греди 5х10см, анкерирана с алуминиеви планки (няма да корозират). Заради неравности има и по 5-6см изнасяне пред фасадата, т.е. би покрила изискването за 15-ина см вата. Цената на дървения материал е около 1100 лв/м3. Успешно носи стъклопакети по 40кг/м2.
miliad - майстор
пон ное 25, 2019 8:46 pmtheagent написа:
пон ное 25, 2019 8:36 pmmiliad написа:
Има специални системи профили за изграждане на вентилеруеми фасади ...
Супер пупер специалните системи ги оставяме за милионерите ...
Като чета какви сечения за дървен материал се предлага надиплен на два-три ката, да не се окаже че супер дупер профилите са по евтини и 3 пъти по-бързи за монтаж. А за количествата крепежи които са необходими да не говорим. Че последно като купувах анкерни болтове ми се върти нещо към 1.25лв/бр за 100мм дължина. А не беше скоро, и не бяха малко кутиите. :-D
Относно детайлите за изпълнението на възлите около дограма, цокли, ъгли, стрехи, парапети-измислени са. Търсете технически каталози за вентелируеми фасади, детайлите са там. Дори и да не се ползват профилите има какво да се почерпи като информация.
Дори и на елементарния проблем с термомоста на метална конзола.
Наздраве, :drinkers: и русата.
theagent - специалист
вт ное 26, 2019 5:00 pmmiliad написа:

... Търсете технически каталози за вентелируеми фасади, детайлите са там. ...
Това, което съм видял досега са все някакви доста специфични профили, предполагащи съответни специфични крепежи за елементи на окачени фасади. Т.е. може да са и 5 пъти по-бързи, но това - в случаите, когато се използват по пряко предназначение.
Да монтираш на тях най-банални чамови дъски в повечето случаи вероятно ще изисква някакво ТНТМ и по-бързото ще се загуби.

Отделно, дето такива фасади се използват за по-големи сгради. А за целите на облицоване на част от фасадата на една еднофамилна къща не трябват някакви промишлени количества, поради което интересът от съответните фирми дори да отговорят на запитване е поднулев.
miliad - майстор
вт ное 26, 2019 5:53 pmtheagent написа:
вт ное 26, 2019 5:00 pmmiliad написа:

... Търсете технически каталози за вентелируеми фасади, детайлите са там. ...
Това, което съм видял досега са все някакви доста специфични профили, предполагащи съответни специфични крепежи за елементи на окачени фасади. Т.е. може да са и 5 пъти по-бързи, но това - в случаите, когато се използват по пряко предназначение.
Да монтираш на тях най-банални чамови дъски в повечето случаи вероятно ще изисква някакво ТНТМ и по-бързото ще се загуби.

Отделно, дето такива фасади се използват за по-големи сгради. А за целите на облицоване на част от фасадата на една еднофамилна къща не трябват някакви промишлени количества, поради което интересът от съответните фирми дори да отговорят на запитване е поднулев.
Окачени фасади и вентилеруеми фасади са две коренно различни структури.
theagent - специалист
вт ное 26, 2019 6:00 pmmiliad написа:
Окачени фасади и вентилеруеми фасади са две коренно различни структури.
Вентилируемите не са ли подвид на окачените? Като питаш чичко Гугъл за "вентилируеми фасади" част от резултатите на първа страница са със заглавие от рода на "Окачени вентилируеми фасади".

Както и да е. И за двата случая - виж написаното по-горе. Примерно, все още чакам да получа отговор от една от известните фирми, предлагащи качествен дървен материал, дали изобщо работят с физически лица (чети - дали продават малки количества). И вероятно няма да дочакам ...
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт ное 26, 2019 2:18 pmtheagent написа:
Дебелината на профилите от гледна точка най-вече на устойчивостта на корозия?
Да, защото е най-евтиният вариант.
вт ное 26, 2019 2:18 pmtheagent написа:
Дървени гредички с цел по-лесен монтаж на сайдинга или други съображения?
Да, плюс прекъсване на термомостта, ако изолацията покрие 2-3см от дървената гредичка, преди въздушната междина.

Тема "Съвет за изолация със Сайдинг система." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: